Svět aut

Továrna GM ve Venezuele propustila zaměstnance přes sms

Venezuelská továrna americké automobilky General Motors propustila 2700 zaměstnanců. Na mobilní telefon jim zaslala sms, že už nejsou jejími zaměstnanci a že jim posílá odstupné na bankovní účet.

ČR má přes 300 nabíjecích míst pro elektromobily, růst pokračuje

V Česku je více než 300 nabíjecích míst pro elektromobily, každoročně jich přibývá několik desítek. Vyplývá to z statistik Asociace elektromobilového průmyslu, které má ČTK k dispozici.

Tesla svolává Model S a Model X kvůli závadě parkovacích brzd

Automobilka Tesla celosvětově svolá vozy Model S a Model X kvůli možnému problému s parkovacími brzdami. Akce se týká 53.000 aut vyrobených od února do října 2016. Společnost to dnes oznámila na svém webu.

Audi: Luxusních vozů se v Číně prodá během 10 let o polovinu víc

Čínský trh s luxusními vozy poroste v příštím desetiletí o 50 procent, domnívá se šéf německé luxusní automobilky Audi Rupert Stadler. 

Volkswagen v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk o 28 procent

Německý automobilový koncern Volkswagen v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně zhruba o 28 procent na 4,4 miliardy eur (117,7 miliardy Kč). 

Elektrické SUV Škoda Vision E otevírá novou kapitolu české značky

Česká značka Škoda chystá několik novinek: kupé-SUV ve stylu BMW X6, elektromobil a autonomní vůz. Vše spojuje koncept Vision E.

Tatra uvede na trh 120 automobilů z limitované edice Präsident

Automobilka Tatra dodá na trh symbolických 120 vozů z limitované edice Tatra Phoenix Euro 6 Präsident. Připomíná jimi 120 let od výroby vozu Präsident, prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici, který vyjel z továrny v březnu 1897. 

Odbyt aut značky VW v prvním čtvrtletí mírně klesl

Odbyt klíčové značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 1,3 procenta na 1,44 milionu vozů.

Toyota investuje do největšího závodu v USA 1,3 miliardy dolarů

Největší japonská automobilka Toyota Motor investuje 1,3 miliardy dolarů (32,6 miliardy Kč) do přebudování svého závodu v americkém státě Kentucky. Firma uvedla, že půjde o největší investici do jedné z jejích továren, které jíž v USA má.

Hyundai a Kia stáhnou v Koreji a USA téměř 1,5 milionu vozů

Sesterské jihokorejské automobilky Hyundai Motor a Kia Motors stahují do servisů v Jižní Koreji a Spojených státech kvůli závadě motoru téměř 1,5 milionu automobilů.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary