Svět aut

Maier: Škoda má zatím řešení pro 300.000 aut z dieselgate

Škoda Auto dosud vytvořila řešení pro opravu 300.000 vozů z celkem 1,2 milionu aut značky postižených aférou dieselgate týkající se motorů způsobilých obcházet měření emisí.

Tatra bude dodávat podvozky k houfnicím Caesar pro dánskou armádu

Automobilka Tatra bude dodávat podvozky k samohybným houfnicím ráže 155 milimetrů typ Caesar 8x8, které francouzská společnost Nexter Systems vyrobí pro dánskou armádu.

Koupě Opelu umožní francouzské PSA globální expanzi

Převzetí německé automobilky Opel poskytne francouzské skupině PSA Group takový rozsah, že bude moci zahájit globální expanzi.

Toyota zváží výrobu automobilů v Saúdské Arábii

Japonská automobilka Toyota Motor podepsala se saúdskoarabskou vládní agenturou předběžnou dohodu o vypracování studie možnosti výroby automobilů a součástek v Saúdské Arábii.

Německá prokuratura prohledala kanceláře Audi

Německá prokuratura dnes prohledala kanceláře a další prostory ve dvou největších továrnách výrobce luxusních vozů Audi. Akce souvisí s emisním skandálem mateřské skupiny Volkswagen.

VW svolává v Rusku přes 43.000 vozů Škoda s převodovkou DSG7

Automobilka Volkswagen svolává v Rusku přes 43.000 aut značky Škoda kvůli možné poruše hydraulických akumulátorů. V Moskvě to oznámila ruská federální agentura Rosstandard.

Firma Cooper dokončí novou výrobní halu v Bystřici v květnu

Výrobce autodílů Cooper Standard Automotive v květnu dostaví halu v průmyslové zóně Bystřice nad Pernštejnem. Zkušební výroba v ní bude zahájena v listopadu, sériová v příštím roce.

Prodej aut v Číně v únoru výrazně zrychlil růst

Prodej nových automobilů v Číně se v únoru meziročně zvýšil o 22,4 procenta na 1,9 milionu vozů a rostl nejrychlejším tempem od loňského srpna. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský svaz výrobců automobilů (CAAM).

Dozorčí rada Volkswagenu nebude v budoucnu dostávat prémie

ěmecká automobilová skupina Volkswagen zruší výplaty prémií pro členy dozorčí rady. Oznámil to mluvčí společnosti. 

Autosalon Ženeva 2017: Velké fotogalerie a nejdůležitější novinky

Letošní autosalon v Ženevě je opravdu bohatý na zajímavé novinky. Nechybí také pár divokých konceptů.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary