Svět aut

TPCA v Kolíně loni vyrobila 220.611 aut, meziročně o 0,7 pct více

Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) loni vyrobila 220.611 aut, meziročně o 1557 vozů více, což je nárůst a 0,71 procenta. Kromě 450 aut, která se prodala v tuzemsku, šly všechny vyrobené vozy na export.

GM slíbil investovat v USA další miliardu dolarů

Americká automobilka General Motors Co. investuje do závodů ve Spojených státech v letošním roce další jednu miliardu dolarů (25,2 miliardy Kč) a přesune část výroby součástek z Mexika do Spojených států.

Ford Mustang má po faceliftu. Dostal nový automat a digitální přístroje

Ford představil modernizovaný model Mustang. Už ho nekoupíte s šestiválcem, ale ten se stejně týkal jen výhradně amerického trhu.

Soud nařídil VW odkoupit od zákazníka za plnou cenu naftový vůz

Zemský soud v německém Hildesheimu v úterý nařídil německé automobilce Volkswagen, aby od jednoho německého zákazníka za plnou cenu odkoupila naftový vůz vybavený softwarem pro manipulaci s testy emisí. Informují o tom německá média.

Americký senátor chce prošetřit marketing firmy Fiat Chrysler

Americký senátor Bill Nelson požaduje, aby Federální komise pro obchod (FTC) vyšetřila, zda italsko-americká automobilová skupina Fiat Chrysler nepoužívala klamavou reklamu při propagaci svých naftových vozů.

Při koupi ojetého auta lze nyní ušetřit i několik desítek tisíc korun

Auto ESA spouští akci „SLEVA TÝDNE“

Kia loni na Slovensku zvýšila výrobu aut na nový rekord

Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors loni zvýšil výrobu na 339.500 z předloňských 338.000 vozidel. Produkce tak dosáhla nového rekordu od spuštění výrobních linek v roce 2006.

Volkswagen sjednal s vládou USA návrh dohody na trestní urovnání

Německá automobilka Volkswagen vyjednala s americkým ministerstvem spravedlnosti návrh dohody na urovnání civilního a trestního obvinění z nezákonností spojených s jejím emisním skandálem. Volkswagen sdělil, že by měl v rámci dohody zaplatit 4,3 miliardy dolarů (110 miliard Kč).

Značka Mercedes-Benz loni v prodeji předstihla značku BMW

Prodej luxusních automobilů Mercedes-Benz v loňském roce poprvé za více než desetiletí překonal odbyt konkurenčních vozů značky BMW. 

Nová Kia Stinger GT má soupeřit s BMW a Mercedesem

Kia vstupuje do prestižního segmentu sportovně pojatým vozem Stinger GT. Má pohon zadních kol a vrcholná verze má zvládnout uhánět rychlostí až 269 km/h.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary