Rady odborníka

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou.

Víte, kde kupujete ojeté auto? Podívejte se na hodnocení bazaru

Při výběru restaurace nebo hotelu velmi často používáme webové služby s hodnocením daného zařízení. Při nákupu ojetého vozu by na to zákazníci měli jít podobně.

Nová iniciativa varuje před rizikem koupě neprověřeného auta na ulici

Vzniká nová iniciativa Nekupuj auto na ulici, která varuje před vysokými riziky koupě neprověřených ojetin mimo zavedené autobazary.

Přísnější kontroly emisí na STK posílají na trh rizikové ojetiny

Kontroly na STK a emisích přitvrdily. Neprověřené ojeté auto tak může být velké riziko.

Autobazary chtějí přístup k datům, aby mohly prověřovat tachometry

Problematika stáčení tachometrů je tak stará, jako samotný trh s ojetinami. Jenže prodejci ojetých vozů často nemají legální možnost techometr vykupovaného a prodávaného auta spolehlivě prověřit.

Kauza emisí TDI je nafouknutá bublina. Pro majitele to nic neznamená

Aféra s obcházením emisních testů koncernových motorů TDI smrdí něčím mnohem větším. Stojí za tím mocenský boj uvnitř VW? A jak to dopadne na majitele dotčených aut?

V polopřevodu zůstalo 70 000 aut. Majitelům teď bazary nabízejí šrotovné

K 1. červenci bylo v registru vozidel evidováno asi 70 000 nedohlášených aut, která mají platnou STK. Takové vozidlo ale bylo automaticky vyřazeno a už nepůjde pod hrozbou sankce provozovat.

Máte auto v polopřevodu? Zjistěte, co to pro vás od ledna 2015 znamená

Ministerstvo připravilo novelu zákona, která má údajně pomoci vyčistit registr vozidel od neexistujících aut. Přesto nová pravidla kladou zejména na obchodníky a kupující další administrativní zátěž a s ní spojené další náklady a poplatky.

Chcete se opravdu naučit řídit? Navštivte Kurz sportovní jízdy v Mostě

Nenechte se zmást termínem sportovní jízda. Tenhle kurz je naprostou nutností, pokud chcete skutečně dobře ovládat své auto v limitních situacích.

Autobazar AAA Auto dostal pokutu půl milionu - kvůli reklamě na úvěr

Největší tuzemský autobazar AAA Auto dostal od ČOI pokutu 500 000 korun za to, že jeho pobočky v Hradci Králové a Pardubicích neuváděly reprezentativní příklad půjčky dle zákona.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary