Rady odborníka

Přísnější kontroly emisí na STK posílají na trh rizikové ojetiny

Kontroly na STK a emisích přitvrdily. Neprověřené ojeté auto tak může být velké riziko.

Autobazary chtějí přístup k datům, aby mohly prověřovat tachometry

Problematika stáčení tachometrů je tak stará, jako samotný trh s ojetinami. Jenže prodejci ojetých vozů často nemají legální možnost techometr vykupovaného a prodávaného auta spolehlivě prověřit.

Jak dobře vybrat a koupit ojeté auto s automatickou převodovkou

Samočinné řazení je stále populárnější a na chuť mu přicházejí i konzervativní řidiči. Nabídka na trhu ojetin s automatem je také veliká. Takže jak se v tom vyznat?

Kauza emisí TDI je nafouknutá bublina. Pro majitele to nic neznamená

Aféra s obcházením emisních testů koncernových motorů TDI smrdí něčím mnohem větším. Stojí za tím mocenský boj uvnitř VW? A jak to dopadne na majitele dotčených aut?

V polopřevodu zůstalo 70 000 aut. Majitelům teď bazary nabízejí šrotovné

K 1. červenci bylo v registru vozidel evidováno asi 70 000 nedohlášených aut, která mají platnou STK. Takové vozidlo ale bylo automaticky vyřazeno a už nepůjde pod hrozbou sankce provozovat.

Naučte se jezdit na sněhu! Máme několik jednoduchých rad

Zaskočila vás vydatná sněhová nadílka a i když neradi v takových podmínkách jezdíte, musíte? Přečtěte si naše jednoduché rady, které vám pomohou sníh na silnici zvládnout.

Kupujete ojeté auto? Nečekejte na jaro! Zima vám při výběru pomůže

Zima přináší zájemci o koupi ojetiny několik zásadních výhod. Především pomůže snadno odhalit, jestli je vybrané auto v dobrém stavu.

Máte auto v polopřevodu? Zjistěte, co to pro vás od ledna 2015 znamená

Ministerstvo připravilo novelu zákona, která má údajně pomoci vyčistit registr vozidel od neexistujících aut. Přesto nová pravidla kladou zejména na obchodníky a kupující další administrativní zátěž a s ní spojené další náklady a poplatky.

Kupujete ojetinu? Nezapomeňte na důkladnou zkušební jízdu!

Před koupí ojetého auta je důležité vozidlo velice důkladně vyzkoušet. Nekupujete rohlík nebo ponožky, proto si dejte záležet a dodržujte následující postup. Pomůže vám to lépe poznat kupované auto, případně vám to připraví půdu pro vyjednávání o ceně.

Nejčastější chyby při výběru a koupi nových kol a pneumatik

Podle zákona byste měli mít na autě od 1. listopadu zimní pneumatiky. Motoristé často řeší přezouvání a nákup nových pneumatik na poslední chvíli a mnohdy udělají zbytečnou chybu - neověří si parametry pneumatik a kol a nakoupí něco, co jim na auto nepasuje.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary