Rady odborníka

Víte, kde kupujete ojeté auto? Podívejte se na hodnocení bazaru

Při výběru restaurace nebo hotelu velmi často používáme webové služby s hodnocením daného zařízení. Při nákupu ojetého vozu by na to zákazníci měli jít podobně.

Nová iniciativa varuje před rizikem koupě neprověřeného auta na ulici

Vzniká nová iniciativa Nekupuj auto na ulici, která varuje před vysokými riziky koupě neprověřených ojetin mimo zavedené autobazary.

Přísnější kontroly emisí na STK posílají na trh rizikové ojetiny

Kontroly na STK a emisích přitvrdily. Neprověřené ojeté auto tak může být velké riziko.

Autobazary chtějí přístup k datům, aby mohly prověřovat tachometry

Problematika stáčení tachometrů je tak stará, jako samotný trh s ojetinami. Jenže prodejci ojetých vozů často nemají legální možnost techometr vykupovaného a prodávaného auta spolehlivě prověřit.

Jak dobře vybrat a koupit ojeté auto s automatickou převodovkou

Samočinné řazení je stále populárnější a na chuť mu přicházejí i konzervativní řidiči. Nabídka na trhu ojetin s automatem je také veliká. Takže jak se v tom vyznat?

Kauza emisí TDI je nafouknutá bublina. Pro majitele to nic neznamená

Aféra s obcházením emisních testů koncernových motorů TDI smrdí něčím mnohem větším. Stojí za tím mocenský boj uvnitř VW? A jak to dopadne na majitele dotčených aut?

V polopřevodu zůstalo 70 000 aut. Majitelům teď bazary nabízejí šrotovné

K 1. červenci bylo v registru vozidel evidováno asi 70 000 nedohlášených aut, která mají platnou STK. Takové vozidlo ale bylo automaticky vyřazeno a už nepůjde pod hrozbou sankce provozovat.

Naučte se jezdit na sněhu! Máme několik jednoduchých rad

Zaskočila vás vydatná sněhová nadílka a i když neradi v takových podmínkách jezdíte, musíte? Přečtěte si naše jednoduché rady, které vám pomohou sníh na silnici zvládnout.

Kupujete ojeté auto? Nečekejte na jaro! Zima vám při výběru pomůže

Zima přináší zájemci o koupi ojetiny několik zásadních výhod. Především pomůže snadno odhalit, jestli je vybrané auto v dobrém stavu.

Máte auto v polopřevodu? Zjistěte, co to pro vás od ledna 2015 znamená

Ministerstvo připravilo novelu zákona, která má údajně pomoci vyčistit registr vozidel od neexistujících aut. Přesto nová pravidla kladou zejména na obchodníky a kupující další administrativní zátěž a s ní spojené další náklady a poplatky.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary