Značkový prodej ojetých vozů Das WeltAuto

2016-02-01 00:00:00

Postupně představujeme čtenářům značkové programy prodeje ojetých vozů, nyní je na řadě program ojetých vozů Das WeltAuto koncernu Volkswagen.


Minulý týden byly zveřejněny výsledky za rok 2015, který se nesl ve znamení rekordních prodejů. Celkem 51 prodejců sítě Das WeltAuto v České republice prodalo 17 311 ojetých vozů, což je o 13 % procent, resp. o 2095 vozů více než v roce 2014. Nárůst prodejů v síti Das WeltAuto není způsoben pouze růstem ekonomiky, významný podíl má i vrůstající oblíbenost značkových programů. Stále více zákazníků dává přednost nákupu ojetých vozů s garancí. Prodejci Das WeltAuto se řídí přísnými prodejními a kvalitativními standardy, které jsou zárukou toho, že se zákazníci mohou na služby poskytované autorizovanými prodejci sítě bez obav spolehnout. Prodejce Das WeltAuto musí být současně autorizovaným prodejcem nových vozů některé z koncernových značek , kterými jsou Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT nebo Volkswagen Užitkové vozy. Velký důraz je kladen na důkladné prověření technického stavu, servisní historie i původu prodávaných vozů, samozřejmostí je maximální prozákaznický přístup a poskytování transparentních informací.

Prodejci Das WeltAuto nabízí kromě samotného prodeje ojetých vozů i širokou nabídku dalších služeb, mimo jiné výkup, pojištění, financování, individuální úpravu vozu atd. Základním předpokladem pro poskytování nadstandardních prodejních a servisních služeb je kromě kvalitního prodejního a servisního zázemí i profesionální personál. Každý prodejce značky Das WeltAuto musí po vstupu do programu absolvovat sérii základních školení z oblasti prodeje a servisu, která jsou zakončena závěrečnou certifikační zkouškou. V průběhu celého roku je navíc ze strany importéra ve všech jednotlivých dealerstvích formou tzv. Mystery Shoppingu kontrolováno dodržování všech požadovaných standardů, „Das WeltAuto má za sebou další rekordní rok a tento nepřetržitý růst potvrzuje správnost naší strategie, která se zaměřuje primárne na potřeby zákazníka a na kvalitní prodej prověřených ojetých vozů, jehož úroveň je srovnatelná s prodejem vozů nových,“ říká Roman Filip, ředitel programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika.

Na stránkách www.dasweltauto.cz aktuálně naleznete v nabídce více než 3300 vozů, u všech garantují prodejci jejich technický stav a počet najetých kilometrů. Více než 1600 vozů splňuje podmínky k označení logem „Das WeltAuto“. Takto označené vozy jsou ve stáří do pěti let a s nájezdem do 150 tisíc km, jsou to vozy zánovní, převážně referentské a předváděcí a automaticky se na ně vztahuje záruka. kryjící min 3 komponenty: motor, rozvodovku a převodovku po dobu 12/24 měsíců. Je možné na ně zároveň uplatnit záruku mobility a garanci výměny vozu. Ostatní vozy v nabídce, tedy vozy straší pěti let anebo s nájezdem vyšším než 150 tisíc km, jsou označeny jako „Ojeté vozy“. I na ně se vztahuje garance najetých kilometrů a technického stavu, na vozy do 7 let stáří a do nájezdu 200 000 km lze navíc uzavřít záruku na šest měsíců, která kryje motor, rozvodovku a převodovku. Samozřejmostí při nákupu vozu je testovací jízda, předvedení vozu na zvedáku a prohlídka veškeré dokumentace. Výhodné podmínky financování vozů jsou zajištěny prostřednictvím hlavního partnera financování společnosti Volkswagen Financial Services (dříve ŠkoFIN).

O obchodu s ojetými auty pod značkou Das WeltAuto jsme také hovořili s ředitelem kladenské společnosti Amond Romanem Přikrylem. „Do programu jsme vstoupili hned na jeho začátku, protože samozřejmě víme, že prodej ojetých vozů u nás v Čechách je hrozná džungle. S kolegy, kteří se u nás ve firmě zabývají nákupem ojetých vozů, řeším problematické případy. Také se na mne obracejí známí s tím , abych jim prověřoval auta, která si někde vybrali sami. V servisních databázích a v Cebii nacházíme běžně nesrovnalosti ve stavu najetých kilometrů nebo dokonce jsme prověřovali auto, které prošlo 2x totální škodou. Moje zkušenosti mě opravňují říci, že z deseti aut se najde jedno, které stojí za to koupit.“

V Amondu se zabývají prodejem nových vozů značek Škoda a Volkswagen. Ročně prodávají asi 400 nových škodovek a 450 nových volkswagenů. Kromě prodeje nových vozů se v dealerství specializují i na prodej ojetých vozů právě pod značkou Das WeltAuto, za rok 2015 jich prodali 360. V nabídce mají aktuálně kolem 50 převážně zánovních ojetých vozů., jako jedni z mála vystavují ty nejlepší kousky v autosalónu. „Máme vzrůstající výsledky každý rok, ale není úplně jednoduché dobrá auta do prodeje získat. Jedním ze zdrojů jsou výkupy na protiúčet od našich stálých zákazníků, kteří obměňují vozový park. Dalším zdrojem jsou referenční vozy a vozy z operativních leasingů od Porsche Česká republika a ze Škoda Auto. Pro doplnění nabídky kolegové typují auta po celé republice například z inzerátů, které podávají soukromé osoby. Lidé mají tendenci prodat vůz nejprve sami než přes bazar. Když kolegové najdou něco zajímavého, prověří údaje v databázích a pokud je auto „papírově čisté“, tak se na něj jedou osobně podívat. Jestliže auto odpovídá našim standardům i technickým stavem, tak je koupí a přivezou,“ uvádí Roman Přikryl.

Přehled zákaznických benefitů Das WeltAuto:

  • garantovaný stav kilometrů a původu vozu
  • záruka 12/24 měsíců
  • garance technického stavu
  • výkup na protiúčet
  • výhodné financování a pojištění
  • technická příprava vozu před prodejem
  • záruka mobility
  • výměna vozu do tří dnů a do nájezdu 500 km
  • individuální úprava vozu – autorizovaný servis

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary