Značkový prodej ojetých vozů BMW Premium Selection

2015-03-13 00:00:00

Do Premium Selection jsou zařazeny vozy se stářím do pěti let a s maximálním nájezdem 120 000 kilometrů. Za minulý rok si takový vůz pořídila téměř tisícovka zákazníků. Fiktivně jsem se stal jedním z nich.


Text a foto: Luděk Kortus

Šel jsem na to - jak jinak - přes internet. Na stránkách BMW jsem našel link na službu BMW Premium Selection. Vyhledávací tabulka nabízí dostatek kritérií pro výběr. Na prvních místech tabulky se zobrazují vozy umístěné u českých dealerů. Po nich následují manažerské vozy z mateřského závodu v Německu. Ty jsem nechával stranou, jsou v průměru dražší a dodací lhůta by byla asi delší. Největší výběr u českých dealerů byl v modelových řadách 5 a 3. Tam se vybírá zaokrouhleně nahoru ze stovky aut. U ostatních řad (2, 4, 6, 7, X) vybíráte z desítek modelů. Nejvzácnější je v Čechách asi řada Z. Nalezl jsem jediný exemplář. Mě ale zajímal model BMW řady 3 GT. Nejčastěji nabízená kombinace na stránkách BMW Premium Selection pro řadu 3 GT je 20d s automatickou převodovkou a pohonem všech kol xDrive. Za nejlepší cenu jsem ji našel v BMW Stratos Auto v Hradci Králové.

Čtěte také: Test ojetého sedanu BMW 750Li E66

Po vyřízení novinářských formalit jsem si přijel „koupit“ zamluvený vůz. Věnoval se mi vedoucí prodeje Martin Nigrín. Zeptal jsme se ho, jak jdou ve Stratos Auto obchody: „Ročně prodáme v obou provozovnách (v Hradci Králové a v Praze, pozn. red.) asi 100 referenčních a ojetých aut. Z toho vozy zařazené do programu BMW Premium Selection představují asi 70% podíl. K nejprodávanějším modelům patří BMW řady 3 a 5. Největším zdrojem manažerských ročních vozů je české zastoupení BMW. Současný kurz eura neumožňuje s výhodou nabízet vozy manažerů z německého BMW. Dalšími zdroji jsou protiúčty od zákazníků jednotlivců i od flotilových zákazníků. U všech vozů je známá servisní historie např. včetně počtu servisních hodin. Pokud vozy splňují základní parametry programu Premium Selection – minimálně stáří šest měsíců nebo 6000 najetých kilometrů a maximální stáří 60 měsíců nebo nájezd 120 000 km – čeká je pečlivá příprava na prodej,“ uvedl Martin Nigrín.

Základem přípravy je 360° technická a optická kontrola zahrnující celkem 72 úkonů. Exteriér a interiér vozu musí splňovat přísné standardy. Stejně tak pneumatiky, kola, podvozek, motor, elektronika atd. K vozu jsem dostal certifikát, který potvrzuje, že vůz prošel 72bodovou kontrolou a mám na něj záruku 24 měsíců a silniční asistenční služby zdarma. Mám také možnost připlatit si rozšířenou nabídku servisních služeb „service inclusive“, můžu využít nabídku výkupu vozu na protiúčet a nabídku financování na míru. „Všechny vozy z naší nabídky dodáváme se základním balíčkem BMW Service Inclusive, který obsahuje základní servisní úkony pro vozy s nájezdem do 100 000 km nebo stářím do 5 let. Veškeré výměny oleje, brzdové kapaliny, mikrofiltrů, palivových a vzduchových filtrů a svíček zapalování včetně práce jsou během prvních 12 měsíců nebo 10 000 km pro tyto vozy zdarma,“ vysvětlil mi vedoucí servisu ve Stratos Auto, Mgr. Marek Rabas.

Doporučujeme: Test ojetého BMW 525d E60

Přebíral jsem vůz, který ještě voněl bavoráckou novotou. To tak je, každé značce voní nová auta jinak. Nová byla i sada kol se zimním obutím. Auto mělo najeto 10 000 kilometrů po necelém roce služebního užívání v českém zastoupení BMW. Což je prakticky stav nového, právě zajížděného vozu. Jak probíhalo zajíždění, kolik se ušetří nákupem v Premium Selection a další podrobnosti o voze se dočtete v testu, který uvedeme příště.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary