Ženeva 2012 - Bentley představilo koncept SUV s názvem EXP 9 F

2012-03-06 00:00:00

Bentley EXP 9 F - Písmeno "F" jako Falcon, tedy sokol, označuje toto mohutné SUV, které před malou chvílí vjelo na pódium výstaviště v Ženevě. Zatím jako koncept, přesto automobilka předpokládá úspěchy na americkém a čínském trhu...


Pavel Foltýn

Název EXP 9 F pokračuje v tradici automobilky Bentley pro označení svých konceptů, která sahá velmi hluboko do historie. Písmeno F však v tomto případě má jiný rozměr. Označuje slovo Falcon, tedy sokol, a zdůrazňuje propojení mezi Bentley Motors a Peckforton Castle, místem, kde se sokolnictví věnují již po staletí. Sokol dokáže vyvinout rychlost až 300km/h a je tedy nejrychlejším zvířetem plnety. Bentley chce se svým konceptem být nejrychlejším dravcem mezi SUV. Otázkou zůstává, který z potenciálních zákazníků skutečně plánuje sjet, byť jen na jediný kilometr, z hladké dálnice do terénu.

Koncept Bentley EXP 9 F je proto šestilitrovým dvanáctiválcem se dvěma turby a osmistupňovou automatickou převodovkou. Ta přenáší na všechna čtyři kola výkon 600 koní a nejvyšší točivý moment 800Nm. Ručně zpracovaný interiér má uspořádání 4+1 a je pochopitelně vyveden v nejluxusnější možné variantě, tedy se vzácným dřevem, jemnou kůží a nejnovějšími technologiemi včetně dotykových obrazovek, rychlého přístupu na internet atd... Pasažéři na zadních sedadlech mohou zvolit mezi tzv. bussines mode, kdy je prostor uspořádán více pracovně, nebo relaxačním modem, kdy je kladen důraz na prostor pro nohy a celkové pohodlí cestujících. Bentley zatím neuvedlo, zda a kdy počítá s případnou produkční verzi konceptu.

 

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary