Ženeva 2012 - Audi A3 ve třetí generaci

2012-03-06 00:00:00

Automobilka Audi vytvořila v roce 1996 s modelem A3 segment prémiových kompaktních vozů. Nyní přichází na start třetí generace úspěšné modelové řady. Nové Audi A3 oslavilo premiéru na Ženevském autosalonu 2012.


Pavel Foltýn

V současnosti navíc probíhá vývoj verzí s hybridní jednotkou a dalšími alternativními pohony, jako jsou motor na zemní plyn nebo Audi e-gas. Ještě v roce 2012 se na trhu objeví verze s mimořádně úsporným turbodieselem 1.6 TDI, který spotřebuje pouhých 3,8 litru nafty na 100 kilometrů, což odpovídá emisím CO2 99 g/km. Nové Audi A3 přichází na start se třemi čtyřválci, které jsou od základu nově vyvinuté. Motory TFSI mají zdvihový objem 1,4 litru, resp. 1,8 litru, a dosahují nejvyššího výkonu 90 kW (122 k), resp. 132 kW (180 k). Vznětová jednotka TDI poskytuje z dvoulitrového objemu nejvyšší výkon 105 kW (143 k). V porovnání s předchozím modelem klesla spotřeba paliva nového A3 v průměru o cca 12 procent, přičemž u některých agregátů je úspora ještě větší.

Novinkou v této kategorii vozidel je parkovací systém plus s kamerovým snímáním. Čtyři malé kamery umístěné v masce chladiče Singleframe, na zádi a v krytech vnějších zpětných zrcátek zaznamenávají obrazy bezprostředního okolí vozu Audi A3. Elektronická řídicí jednotka spojuje tyto obrazy dohromady, aby si řidič mohl na velkém displeji přepínat mezi různými zornými úhly včetně pohledu seshora. Parkovací systém plus s kamerovým snímáním okolí vozidla zvyšuje bezpečnost při manévrování a v nepřehledných situacích – pro tyto případy jsou k dispozici speciální náhledy, které ukazují oblast před a za vozidlem Audi A3 a umožňují sledovat provoz na příčně orientované hlavní ulici.


 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary