Zákazník autobazaru AAA Auto si stěžuje na jejich smlouvy. Vidí v nich kličky znemožňující reklamaci.

2014-02-28 00:00:00

Vyplývá to z obsahu jedné ze stížností, kterou přetiskujeme v původním znění včetně dokumentace, kterou zákazník poslal. Problém se ale údajně netýká pouze autobazaru AAA Auto. Z některých dopisů vyplývá, že s podobnými problémy se zákazníci setkali i v menších autobazarech na jihu Čech nebo v Karlovarském kraji.

 


Originální text podnětu:

 

Dobrý den,

Obracím se na vás se stížností na autobazar AAA Auto v Praze. Koupil jsem u nich Škoda Octavia  za 180.000,-Kč. Ve výpisu Autogarance Carlife je napsáno, že není podezření na manipulaci s tachometrem (posílám v příloze) a na certifikátu Carlife je napsáno, že stav je nezjištěn. Do smlouvy napsali „Garance nesouladu“. Prodejce mi doporučil abych si nechal auto skontrolovat v servisu. V servisu mi ale řekli, že auto bylo velmi pravděpodobně havarované a že má určitě stočené kilometry. Prý asi 100tisíc kilometrů. Navíc je ve smlouvě napsáno, že na vůz nebyla poskytnuta žádná sleva, ale do faktury napsali, že jsem dostal slevu 5.500,-Kč. Byl jsem v AAA vůz reklamovat, ale poslali mi dopis, že se reklamace zamítá, protože jsem byl seznámen se stavem vozu. Navíc ve smlouvě je napsáno, že výše kupní ceny byla sjednána s ohledem na celkový technický stav vozu a že je podstatně nižší, než je cena obvyklá. Auto jsem ale koupil za skoro 180.000,-Kč a znalec mi napsal posudek, že obvyklá cena tohoto vozu, vzhledem k jeho technickému stavu, by měla být cca 95.000,-Kč. To je ale skoro o 100.000,-Kč méně!! Na auto jsme dlouho šetřili, nechtěli jsme si brát žádnou půjčku a asi jsme naletěli, když jsme si koupili vrak. Takhle totiž auto popisují ve smlouvě. Přiložil jsem to také jako přílohu.

Vůbec taky nechápu, u koho jsem vlastně auto koupil. Fotky byly na webu www.aaaauto.cz, prodávali ho na ploše áček, prodejce měl oblečení s logem AAA, ale úřednice mi dala smlouvu, kde figuruje nějaká brněnská firma Diskont. Na výpise Carlife je zase uvedeno, že ho vydává firma Mototechna Group, a.s. ale taková firma podle obchodního rejstříku vůbec neexistuje !!

Jak mám prosím vás postupovat? Koupil jsm si auto, které má najeto o 100tisíc kilometrů víc, a zaplatil jsem cenu asi o 100tisíc dražší. To není dobrý přeci férový obchod. Hlavně že mají záruku bezpečného nákupu!! Chtěl bych auto vrátit a koupit si jiné v dobrém technickém stavu. Můžete mi nějak pomoci? Poradíte jak mám postupovat?

Děkuji

 

Občanské sdružení Věci automobilové požádá v této souvislosti autobazar AAA Auto Praha o vyjádření

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary