Výrobci automobilů v Indii zastavili výrobu kvůli koronaviru

2020-03-24 00:00:00

Největší indická automobilka Maruti Suzuki, Hyundai, Mahindra & Mahindra, Fiat Chrysler, Ford a Toyota uvedli, že budou zastavovat výrobu aut v důsledku koronaviru.

text: redakce

Tento krok nastane poté, co automobilky minulý týden zavřely závody v Evropě, Spojených státech, Kanadě a Mexiku. Indie totiž nově oznámila 415 případů koronaviru a odborníci varovali, že hrozí další velký nárůst. Vláda tak zastaví vnitrostátní lety a od úterý (24.3.2020) pozastaví většinu vlakové dopravy po celé zemi. Maruti uvedla, že okamžitě zastaví výrobní a kancelářské operace ve svých zařízeních v severním státě Haryana. "Trvání tohoto odstavení bude záviset na vládní politice," uvedla Maruti, která je většinovým vlastníkem japonské Suzuki Motor Corp. Výrobce SUV vozidel Mahindra & Mahindra uvedl, že plánuje začít vyrábět ventilátory pro pacienty s koronavirem. "Karanétna v příštích několika týdnech pomůže zmírnit vrcholový tlak na lékařskou péči," uvedl Mahindra a dodal, že nabídne svá rekreační střediska jako zařízení dočasné péče a pomůže vládě při budování takových center.

Ukončení provozu bude trvat několik týdnů v závislosti na pandemické situaci, národních omezeních, omezeních dodavatelů a požadavcích na zásoby obchodníků.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary