VW je největším importérem osobních vozů do ČR

2011-06-13 00:00:00

Importér Volkswagen je po prvních pěti měsících roku 2011 na první příčce mezi dovozci osobních vozů. Pro značku Volkswagen se rozhodlo 6116 zákazníků, čímž vzrostly meziroční registrace o téměř 6% a tržní podíl značky se zvýšil na 8,48 %.


Pavel Foltýn

„Od počátku roku vidíme stále rostoucí zájem o naše modely, což se odráží v rekordních prodejích. Za nejdůležitější při tom považuji, že vítězíme ve vyšších segmentech a naše výsledky nejsou výsledkem úspěchu pouze jednoho či dvou modelů,“ říká Vratislav Strašil, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group. „Dokazují to výborné výsledky Passatu, Golfu, Pola ale i Touranu, Sharanu, Touaregu a dalších modelů. Věříme, že další impuls dodá  našim výsledkům nový Tiguan, jehož prodej se právě rozbíhá, a Volkswagen Beetle, který přijde na podzim a jehož dosavadní přijetí veřejností je vynikající. Určitě tomu napomůže i cena Beetlu, která se bude pohybovat kolem 399 tisíc korun.“

Volkswagen, který letos slaví 20 let na českém trhu, byl v minulosti šestkrát importérem číslo jedna osobních vozů a sedmkrát největším importérem osobních a užitkových vozů. Za dobu své existence do ČR dovezl téměř 170 tisíc osobních vozů.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary