Volkswagen zkoumá nový model prodeje elektrických vozů v Číně

2020-12-10 00:00:00

Volkswagen uvádí na trh v Číně další model prodeje, v němž automobilka otevře v obchodech centra s elektromobily a nabídne pevné ceny.

text: redakce, Reuters

Minulý týden otevřel společný podnik společnosti Volkswagen se společností SAIC Motor svůj první autosalon v rámci tohoto systému ve východním městě Chang-čou, uvádí příspěvek na sociálních sítích. Obchod s názvem „ID. Store X ”, prodává svou ID. řadu rodinných automobilů. Německá automobilka ve středu uvedla, že zákazníci si mohou objednat vozidla za pevnou cenu přímo prostřednictvím webových stránek společnosti, telefonní aplikace nebo od autorizovaných prodejců. Obchody jsou provozovány vybranými prodejci, nikoli automobilkou. Prodejci dostávají provizi z prodeje vozidel a nemusí udržovat zásoby automobilů, uvedl Volkswagen. Oficiální cenu tradičně stanovují výrobci automobilů, jako jsou Volkswagen, General Motors a Toyota Motor, ale od prodejců se očekává, že budou udržovat počet vozidel a často jim bude umožněno nabízet slevy nebo vyšší cenu v závislosti na poptávce po modelech. Nový pokus německé automobilky se stále liší od modelu přímého prodeje Tesly, která zcela obchází prodejce. Model společnosti Tesla umožňuje americké automobilce řídit proces od výroby přes tvorbu cen až po prodej až po dodání.

Volkswagen minulý měsíc uvedl, že uvede osm nových ID. rodinných modelů v Číně do roku 2023 s místními partnery SAIC a FAW. Předpokládá se, že prodej elektrických, plug-in hybridních a vodíkových vozidel v Číně vzroste na 20 %.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary