Volkswagen Tiguan Allspace odveze sedm lidí

2017-03-03 00:00:00

Také Volkswagen prodloužil Tiguana, aby pojmul sedm cestujících. Škoda Kodiak má tak nového soupeře ve vlastních řadách.


text: Dalibor Žák, foto: Volkswagen

Škoda Kodiaq byla chvíli jediným sedmimístným SUV v nabídce celého koncernu Volkswagen, ale teď se tyto řady rozšiřují o prodloužený Volkswagen Tiguan. Jmenuje se Allspace a je jen o necelých deset centimetrů kratší než velké SUV Volkswagen Touareg. Původně vznikl pro trhy v USA a Číně, ale německá značka se nakonec rozhodla uvést prodlouženého Tiguana i na evropském trhu. SUV jsou zkrátka v módě. Poprvé ho uvidíme na autosalonu v Ženevě a s prodejem by se mělo začít v září letošního roku za cenu okolo 30 000 eur, tedy asi 810 000 korun. Volkswagen Tiguan Allspace má také delší rozvor a například podélný prostor na nohy na zadních sedadlech ve druhé řadě se prodloužil o 54 mm. To určitě bude znát.

Doporučujeme: Test ojetého SUV Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 4Motion

Pod kapotou jsou prakticky stejné motory jako v „krátkém“ Tiguanu, ale začíná se až u výkonu 110 kW (150 k). Ten mají motory 1.4 TSI s vypínáním válců a také oblíbený turbodiesel 2.0 TDI. Nejsilnější provedení Tiguanu Allspace je motor 2.0 BiTDI o výkonu 176 kW (240 k). Všechny motorizace s výkonem od 132 kW (180 k) mají standardně pohon všech kol 4Motion a také automatickou převodovku DSG. Zatímco základní verze s pohonem předních kol mohou tahat 2200 kg těžký brzděný přívěs, čtyřkolky odvezou „na kouli“ až 2500 kg. Jinak všechno zůstává při starém a Tiguan Allspace přebírá vlastně všechny známé prvky ze základního Toguanu včetně bezpečnostních a asistenčních systémů nebo zábavních systémů s dotykovou obrazovkou.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary