Volkswagen plánuje vytvořit nový operačního systému pro auto budoucnosti

2020-06-18 00:00:00

Volkswagen jedná s konkurenčními výrobci automobilů o vývoji operačního systému pro vůz budoucnosti. Uvedl to Christian Senger, člen představenstva odpovědný za digitální služby a software.

text: redakce, Reuters

S příchodem autonomní jízdy byli výrobci nuceni propojit radarové, kamerové a ultrazvukové senzory a připojit je k brzdovým a řídicím komponentům, což vyžaduje velkou úpravu v kódování celého auta. „Existuje mnoho společností, které se snaží vyvinout automobilový operační systém. Je vidět, že mnoho firem, které si v této oblasti budují respekt dokonce ani nemusí být automobilky “ řekl Senger agentuře Reuters. Další člen představenstva Volkswagen Thomas Ulbrich v březnu uvedl, že americký výrobce elektrických automobilů Tesla má náskok cca 10 let, pokud jde o výrobu elektrických automobilů a softwaru.

V lednu spustila společnost Volkswagen Car.Software, nezávislou divizi zodpovědnou za vývoj nového softwaru, s přibližně 3 000 digitálními experty a rozpočtem více než 7 miliard EUR. Do roku 2025 chce mít více než 10 000 softwarových odborníků. Senger nakonec dodal, že dostal mnoho dotazů od jiných automobilek o tom, zda se mohou projektu účastnit, a dodal, že VW s nimi navazuje na toto téma rozhovory.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary