Značky Volkswagen i Škoda dodaly zákazníkům rekordní počty aut

2014-07-10 00:00:00

První polovina roku 2014 byla pro obě koncernové značky rekordní. Ještě nikdy v historii tolik vozů zákazníkům nedodaly.


Volkswagen zaznamenal vůbec nejlepší první půl rok ve své historii, když zákazníkům poprvé dodal více než tři miliony osobních aut. Přesněji je to 3,07 milionu a jedná se o skoro čtyřprocentní růst proti loňskému roku.

Největší odbyt má Volkswagen v Číně, kam dodal 1,39 milionu aut. Evropa včetně Ruska si vzala necelý milion a zbytek připadá na Severní a Jižní Ameriku, kde se ale Volkswagenu tolik nedaří a v obou regionech zaznamenal meziroční pokles.

Čtěte také: Dlouhdobý test Škoda Yeti 2.0 TDI 4x4

Rovněž česká automobilka Škoda hlásí rekordní první půlrok, když dodala po celém světě přes 520 000 aut, vůbec poprvé více než půl milionu. Největším tahounem je Škoda Octavia s necelými 200 000 vozy a na druhé místo se s více než 100 000 kusy vyšvihl nový Rapid.

O starou Fabii a Roomster zájem už moc není, na podzim má přijít nástupce. Klesl i počet dodaných Superbů, ale o více než čtvrtinu vzrostl zájem o modernizované SUV Škoda Yeti. Zatím to ale nevypadá, že se letos podaří Škodě prodat vytoužený milion aut, protože nová Fabia přijde do prodeje až na úplném konci roku.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary