Volkswagen Cross Caddy: robustní vzhled pro jízdu v terénu

2012-09-20 00:00:00

Nový Volkswagen Cross Caddy rozšíří od jara 2013 paletu úspěšných modelů Cross. Prakticky nadaný Cross Caddy doplní rodinu lifestylových modelů Cross, postavených dosud na základě osobních modelů Polo, Golf a Touran.


Pavel Foltýn

Již aktuální model Caddy Edition 30 se výrazně odlišuje od běžných modelů Caddy. Nicméně Cross Caddy jde ještě dál. Díky výrazným 17“ kolům z lehké slitiny typu „Canyon“ s pneumatikami rozměru 205/50 R 17 a novému zelenému laku v odstínu „Viper Green“, známému z modelu Scirocco, se nová verze Caddy výrazně odlišuje od všech ostatních modelů této řady. Nový Cross Caddy dává individualizovanými vnějšími prvky ihned najevo své postavení svébytného modelu. Černé lemy kolem podběhů kol, černé boční prahy a černé spodní hrany předních a zadních nárazníků vytvářejí robustní vzhled. Černé doplňky výrazně vystupují z ploch lakovaných v barvě karoserie a vizuálně tvoří jeden celek s bočními prahy, jejichž černá plocha je protažena až do dveří. Stříbrně zbarvené ochranné panely spodní části vozu vpředu a vzadu a boční ochranné lišty na bočních prazích završují terénní charakter. Také tmavě tónovaná skla bočních zadních oken a zadního okna a ztmavená krycí skla zadních svítilen přinášejí výrazné vizuální odlišení.

Kromě specifického designu symbolizuje svébytná produktová značka „Cross“ také speciálně koncipované výbavové pakety. Nový Cross Caddy se kromě kol a paketu vnějších stylistických prvků prezentuje také atraktivní výbavou. Odpovídající atmosféru vytvářejí stříbrně lakované podélné střešní nosiče, výdechy ventilační soustavy s leskle černým povrchem a stříbrnými rámečky, přední sedadla čalouněná tkaninou s dvoubarevným vzorkem, výškově a podélně nastavitelná středová loketní opěrka, kůží obšitý volant, hlavice řadicí páky a páka ruční brzdy (s šedým ozdobným stehováním) a barevně odlišené výplně dveří. Cross Caddy vycházející z výbavové linie Trendline bude k dispozici s pětimístným nebo sedmimístným interiérem ve verzi s krátkým rozvorem. Alternativou zeleného odstínu „Viper Green“ bude osm dalších barev karoserie.

Cross Caddy hodlá oslovit především outdoorově orientované individualisty s praktickými požadavky kompletní paletou motorů TSI, TDI a verzí na zemní plyn a LPG s rozpětím výkonů od 63 kW (86 k) do 125 kW (170 k), včetně variant s převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion. Lifestylově orientovaný
všestranný vůz tak nabídne od jara 2013 téměř nevyčerpatelný výběr variant.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary