Volkswagen chce v Číně prodávat víc než Tesla

2020-11-04 00:00:00

Společnost Volkswagen uvedla v Číně na trh dva modely elektrických užitkových vozidel ID.4 a plánuje předběhnout v prodejích společnost Tesla na největším automobilovém trhu na světě.

text: redakce, Reuters

Model ID.4 CROZZ vyrábí společný podnik společnosti Volkswagen se společností FAW Group, zatímco model ID.4 X je vyráběn se společností SAIC Motor. Tyto modely znamenají začátek významného tlaku společnosti Volkswagen na trh s elektrickými vozidly v Číně, aby v prodejích předčili společnosti Tesla a Nio. Cena obou modelů německá skupina nezveřejnila. Nicméně při uvedení produktu na trh uvedla, že počáteční cena SUV, které je větší než Tesla Model 3, bude po dotacích na elektrická vozidla od čínské vlády méně než 250 000 juanů (37 450 $). Cena Modelu 3 je v Číně při využití dotací 249 900 juanů. Modely ID.4 by měly mít dojezd přes 400 kilometrů a nabídnou bezdrátové aktualizace softwaru.

Předpokládá se, že prodej elektrických, plug-in hybridních a vodíkových vozidel v Číně vzroste do roku 2025 na 20 % prodeje nových automobilů z pouhých 5 %. Letos se v Číně očekává prodej přibližně 1,1 milionu těchto vozidel.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary