V polopřevodu zůstalo 70 000 aut. Majitelům teď bazary nabízejí šrotovné

2015-07-23 00:00:00

K 1. červenci bylo v registru vozidel evidováno asi 70 000 nedohlášených aut, která mají platnou STK. Takové vozidlo ale bylo automaticky vyřazeno a už nepůjde pod hrozbou sankce provozovat.

 

I když měli motoristé na dokončení převodu vozidla ještě dostatek času, od července zůstalo v registru asi 70 000 nedohlášených vozidel s platnou technickou prohlídkou. Taková auta ale podle Ministerstva dopravy nepůjde již přihlásit a majitelům nezbyde nic jiného než je prodat na náhradní díly nebo je ekologicky zlikvidovat, uvádí Asociace prodejců použitých automobilů - autobazarů (APPAA).

Na vzniklou situaci reaguje společnost Auto ESA, která jako první prodejce ojetých vozů v historii přichází s nabídkou jakéhosi „šrotovného“, tedy kompenzace za nedohlášený a tím pádem neprovozovatelný automobil. „Šrotovné v tomto případě znamená, že každý majitel vozu v tzv. polopřevodu, tedy vozu vyřazeného z centrálního registru, dostane při nákupu slevu 5.000,- Kč až 55.000,- Kč,“ uvádí Auto ESA v tiskové zprávě. Stačí se prý pouze prokázat velkým technickým průkazem, ze kterého bude zřejmé, že vozidlo je v tzv. polopřevodu a tedy vyřazeno z registru.

Auto ESA dále upozorňuje, že nedohlášené vozy v polopřevodu mohou být pastí na neopatrné kupující. Někteří majitelé se je mohou snažit prodat za každou cenu i hluboko pod běžnou tržní cenou. Následně po inkasování peněz zmizí a neopatrný kupující je prakticky bezmocný. Navíc má technicky vzato bezcenné auto, protože již nepůjde přihlásit.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary