Uber vyžaduje po všech svých řidičích po celém světě, aby nosili roušky

2020-05-14 00:00:00

Společnost Uber Technologies ve středu uvedla, že bude vyžadovat, aby řidiči a doručovatelé nosili roušku, protože země po celém světě začnou uvolňovat omezení zaměřená koronavirus.

text: redakce

Od začátku tohoto týdne společnost Uber vyžaduje, aby všichni řidiči ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, Evropě a většině latinskoamerických a asijských zemí, nosili nějakou formu pokrývky obličeje a požádali cestující, aby seděli na zadních sedadlech. Společnost také snížila počet cestujících povolených na svých standardních jízdách na tři ze čtyř. Novinky se dočká i aplikace pro řidiče. Před zahájením práce bude aplikace vyžadovat, aby řidiči pořídil selfie se zakrytím obličejem a potvrdí že dezinfikoval svoje vozidlo. Výkonná ředitelka Uber Dara Khosrowshahi ve středu uvedla, že společnost vyčlenila více než 50 milionů dolarů na nákup roušek a dezinfekčních prostředků pro řidiče.

Uber však není jediná společnost, která své řidiče nějakým způsobem chrání. Například čínská společnosti Didi (obdoba Uberu) nainstalovala do všech svých aut plastové bariéry, mezi řidiče a cestujícího.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary