Toyota zrychluje plán na elektrická vozidla

2019-06-09 00:00:00

Toyota Motor Corp si klade za cíl získat polovinu svých celosvětových prodejů z elektrifikovaných vozidel do roku 2025 tzn. pět let před plánovaným termínem.

text: redakce

Tato změna ilustruje prudký růst trhu s elektrickými vozidly (EV), který mění automobilový průmysl, a je také potvrzením japonského výrobce automobilů, který říká že nemusí být schopen uspokojit poptávku po bateriích sám. Toyota je nyní konfrontována s vyšší než očekávanou poptávkou po automobilech, které používají baterie, spíše než benzín, řekl výkonný viceprezident Shigeki Terashi na firemním briefingu. Stále přísnější emisní předpisy vyžadují v příštích pěti letech více modelů využívající lithium-iontových baterií, než Toyota vůbec plánuje. „I Toyota se považuje za potenciálního výrobce elektrických aut, vyvinuli jsme například model Prius“. „Problém je v tom, že poptávka je větší, než jsme sami schopni vyrobit“. Toyota, která již vyrábí baterie pro hybridy a hybridní plug-iny, uvedla, že bude spolupracovat s čínskou společností Contemporary Amperex Technology Co Ltd (CATL) a výrobcem elektromobilů BYD Co Ltd. Toyota dále dodala že již dlouhou dobu vyvíjí vlastní technologii baterií společně s firmou Panasonic.

Rovněž oznámila ultra kompaktní dvoumístné vozidlo určené pro výlety na krátké vzdálenosti s maximální rychlostí 60 km/h (37 mil) za hodinu a 100 km dojezdem na jedno nabití.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary