Toyota představila v Paříži speciální edici Yaris Trend

2012-10-11 00:00:00

Ve světové premiéře se na pařížském autosalonu 2012 představila nová speciální edice Yaris Trend. Edice Trend, která se začne prodávat začátkem roku 2013, přichází se zajímavým provedením exteriéru i interiéru vozu.


Pavel Foltýn

Model Toyota Yaris Trend byl podle zástupců značky vytvořen s cílem přilákat nové mladší zákazníky žijící ve městech, kteří volají po módním a atraktivním designu svého vozu. Edice Trend staví na jedinečných přednostech modelu Yaris, který se stává nejchytřejší volbou lidí žijících ve městech. Pro příkladné obestavění prostoru je model Yaris již od svého prvního uvedení přezdíván „Piccolo Genio“ (malý génius). Zůstává i nadále nejkompaktnějším zástupcem ve třídě malých vozů (segment B), nicméně dokáže nabídnout vnitřní prostornost na vrcholu třídy. Yaris rovněž vykazuje v dané třídě špičkový poloměr otáčení pouhých 4,7 metru, jenž zaručuje skvělou manévrovatelnost v přeplněných městských ulicích a při parkování.

V roce 2011, kdy Toyota představila systémy Toyota Touch a Toyota Touch & Go, se Yaris stal vůbec prvním vozem ve třídě malých vozů, který zákazníkům nabídl cenově dostupnou multimediální soustavu, čímž opět potvrdil skvělou protihodnotu za investované peníze nabízenou zákazníkům každým modelem v dané řadě. aris Trend používá stylistické ztvárnění poukazující na nejdynamičtější prvky nového designového provedení řady Yaris, se zdůrazněním jedinečného charakteru tohoto vozu a silnější vazbou mezi designem exteriéru a interiéru díky akcentu horizontálních křivek.

Novou Toyotu lze při pohledu zpředu identifikovat podle řady stylistických detailů používaných výhradně u tohoto modelu. Najdeme zde chromový dekor kolem mlhových světel a předních světlometů, přičemž verze v bílém laku jsou vybaveny bílými krytkami sdružených světlometů ladících s barvou karoserie. Při pohledu z boku se Yaris Trend odlišuje začerněnými sloupky B a C, které společně s chromovým dekorem v oblasti dveřních prahů zdůrazňují dynamický horizontální charakter a opticky zvětšují zasklenou plochu. Mezi další designové prvky přispívající k vyšší vizuální atraktivitě vozu patří chromové kryty vnějších zpětných zrcátek, jedinečná litá kola o průměru 16" ve dvojím barevném tónu (vytvořeným pomocí odlišného strojovéhoopracování povrchu), stejně tak jako nápadná křivka ‘Deco line’ ubíhající po karoserii směrem vzad od sdružených světlometů.

Na zádi je Yaris Trend vybaven střešním spoilerem a sdruženými světly s technologií LED, které připomínají hybridní verzi. Yaris Trend s křivkou ‘Deco line’ se bude nabízet v čistě bílém nebo stříbrném lakování, které bylo zvoleno speciálně k co největšímu zdůraznění vizuální atraktivity plynoucí z nových designových prvků. Verze bez křivky ‘Deco line’ se nabízejí ve všech dostupných barvách karoserie.

Nová edice Trend v úzké návaznosti na motiv designu exteriéru přichází s černobílým provedením interiéru s jemnou příměsí okru, které kabině vozu propůjčuje jedinečně čistý styl a evokuje intenzivnější smyslové dojmy, oceňované zejména mladými zákazníky z měst, kladoucími vyšší důraz na design. Úpravy se dotkly i geometrie středové konzoly, zatímco na přístrojové desce z měkkých plastů a v horních panelech dveří je použita bílá barva k silnějšímu zdůraznění horizontálního charakteru. Samotnou přístrojovou desku zdobí křivka ‘Deco line’, která ladí se stejným dekorem na vnějšku vozu. Ke zlepšení kvality vnímané smysly přispělo i zkrácení páky voliče převodovky a použití větší hlavice řadicí páky, která odráží vyšší kvalitu na omak u středové konzoly a zvyšuje optickou atraktivitu lakovaných prvků v interiéru a stehování v okrovém tónu.

Bíle lakovaný dekor a stehování v okrové barvě je použito i na hlavici řadicí páky u verzí s převodovkou Multidrive S. S designem přístrojové desky a páky voliče převodovky ladí i volant, kde je rovněž použit leskle bílý dekor kolem spínačů a okrové stehování. Černobílé provedení interiéru pak završuje nápadná jemná textura předních i zadních sedadel, použitá výhradně u edice Yaris Trend.  U horních polštářů opěradel a opěrek hlavy je použit nový materiál v perlově bílém tónu se vzhledem kůže, zdobený stehováním okrové barvy. Opěrky hlavy na předních i zadních sedadlech opět zatraktivňuje zdobná křivka ‘Deco line’, ladící s designem na karoserii i přístrojové desce. U středového panelu sedadel je použit měkčí semišový povrch. Nové šedé lemování ladí s přechodem barvy bezpečnostního pásu od černé po šedou; novou úpravu sedadel pak završuje doplňkové černé stehování.

 

 

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary