Toyota a Suzuki se dohodly na spolupráci

2019-03-20 00:00:00

Toyota a Suzuki oznámily novou rozsáhlou spolupráci, jejímž prostřednictvím bude Toyota vyrábět hybridní vozidla s označením Suzuki, která jsou založena na modelu RAV4 a Corolla pro evropský trh.

text: redakce

Dvě japonské firmy podepsaly memorandum o spolupráci v roce 2017 a nyní se dohodly na „konkrétních podrobnostech“ dohody. Obě společnosti tvrdí, že dohoda spojí „sílu společnosti Toyota v oblasti elektrifikačních technologií a sílu Suzuki v oblasti technologií pro kompaktní vozidla“. Dohoda je také určena na pomoc oběma firmám, aby mohly růst v nových oblastech a bude zahrnovat společnou spolupráci ve výrobě a elektrifikovaných vozidlech. Nicméně Toyota a Suzuki říkají, že si budou i nadále konkurovat. Toyota dodá svůj hybridní pohonný systém společnosti Suzuki na celosvětové úrovni a dodá Suzuki dvě nová elektrifikovaná vozidla založená na voze RAV4 a Corolla pro evropský trh. Tyto dvě firmy budou pracovat na vývoji hybridních vozidel pro indický trh. Suzuki dodá Toyotě také dvě kompaktní vozidla založená na modelech Ciaz a Ertiga pro indický trh a čtyři vozidla pro africký trh. Kromě toho se Toyota a Suzuki dohodly, že budou spolupracovat na vývoji SUV segmentu C pro Indii, přičemž Toyota bude na tomto trhu vyrábět Suzuki Vitara Brezza.

Šéf Suzuki Osamu Suzuki řekl: „Vážíme si laskavé nabídky od společnosti Toyota, abychom mohli využít jejich hybridní technologie.“

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary