Tesla usiluje o schválení senzoru, který by mohl detekovat dítě zanechané v horkých autech

2020-08-20 00:00:00

Společnost Tesla. požádala Federální komunikační komisi (FCC) o schválení interaktivního zařízení pro detekci pohybu, které by mohlo pomoci zabránit tomu, aby děti zůstaly v horkých autech.

text: redakce

Automobilka v Kalifornii požaduje povolení k použití senzorů milimetrových vln, které by fungovaly při vyšších úrovních výkonu, než je povoleno podle stávajících zákonů. Zařízení od Tesly by využívalo čtyři vysílací a tři přijímací antény řízené radarovou front-end jednotkou. Tesla říká, že radarová technologie milimetrových vln má výhodu oproti jiným snímacím systémům, jako jsou kamerové systémy nebo systémy detekce cestujících na sedadle. Tesla dodala, že senzor „může rozlišovat mezi dítětem a předmětem ponechaným na sedadle, což snižuje pravděpodobnost falešných poplachů“. FCC v aktuální době přijímá veřejné komentáře k žádosti automobilky a to do 21. září. Tesla si je svou žádostí celkem jistá, protože ví, že FCC v roce 2018 udělila podobnou žádost o zařízení Google společnosti Alphabet Inc, které pracuje za stejných provozních parametrů.

Národní správa pro bezpečnost silničního provozu uvádí, že více než 50 dětí zemřelo, když zůstaly v horkých autech v letech 2019 a 2018. Z těchto incidentů se 54 % stalo, protože někdo zapomněl dítě.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary