Tesla sníží cenu u Modelu 3

2020-01-05 00:00:00

Americký výrobce elektrických vozidel Tesla snížil po obdržení čínských dotací na elektromobily podle čínské webové stránky počáteční cenu svých sedanů Model 3 z Číny o 16 % na 42 919 USD.

text: redakce

Společnost Tesla uvedla, že plánuje začít dodávat automobily, které byly vyrobeny v továrně v Šanghaji 7. ledna. Patnáct zaměstnanců Tesly, kteří si vozidlo zakoupili, jako první převzali dodávku v pondělí poté, co první čínská vozidla v říjnu vyjela z výrobní linky závodu. Začátkem tohoto týdne společnost Tesla uvedla, že má zatím zajištěno 30 % čínského dodavatelského řetězce, což znamená, že některé automobilové díly jsou stále ještě dodávány a vyráběny mimo Čínu. Automobilka chce do konce roku 2020 zcela lokalizovat svůj čínský dodavatelský řetězec. Dále Tesla plánuje v lednu zvýšit dodávky Modelu 3 a v roce 2020 zdvojnásobí počet servisních středisek a rychlonabíjecích stanic v Číně.

Co se týká produkce tak závod dosáhl cíle výroby 1 000 kusů týdně, tj. kolem 280 automobilů denně, a podle čínských manažerů byl prodej sedanu vyrobeného v Číně doposud „velmi dobrý“.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary