Tesla Model 3 je v Norsku stále nejprodávanější vozidlo.

2019-10-02 00:00:00

Elektrický Model 3 společnosti Tesla zůstal nejprodávanějším norským automobilem ve třetím čtvrtletí, přestože jeho prodej klesl oproti předchozímu roku.

text: redakce

Společnost Tesla prodala v Norsku v červenci až září 3 300 Modelů 3 a porazila Volkswagen Golf o asi 900 vozů. Podle Norské silniční federace však celkový prodej Modelu 3 poklesl z 6 123 v prvním čtvrtletí a 4 438 v druhém čtvrtletí. S cílem ukončit prodej dieselových a benzínových motorů do poloviny příštího desetiletí osvobozuje Norsko vozidla poháněná bateriemi od daní uvalených na vozidla na fosilní paliva. Tesla Model 3 střední třídy, představený na většině evropských trhů začátkem roku 2019, se rychle stal bestsellerem v severském státě a pomohl této zemi udržet si přední světové hodnocení v prodeji elektrických vozidel na jednoho obyvatele.

Prodej Modelů S a X mezitím v Norsku letos klesl, protože někteří kupující si zvolili levnější Model 3, zatímco jiní si vybrali nedávno zavedené plně elektrické SUV od Audi a Jaguar Land Rover.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary