Tesla má novou nabíječku

2019-03-09 00:00:00

Tesla představila novou verzi třetí generace svého systému „Supercharger“, který umožní Modelu 3 obnovit 75 mil za pět minut a nabíjet rychlostí až 1000 mil za hodinu.

text: redakce

Systém V3 Supercharger je postaven na zcela nové architektuře s 1MW výkonnou skříní, která dokáže nabíjet až 250 kW pro jeden automobil. Tesla odhaduje, že zvýšení rychlosti nabíjení sníží čas, který zákazníci strávili dobitím svých vozů na polovinu. Společnost Tesla vyvinula také novou funkci, která pomůže snížit dobu nabíjení pro vlastníky Modelu 3. Pokud si vyberete stanici, kde chcete nabíjet, stanice začne ohřívat baterie, aby byla zajištěna optimální teplota při vašem příjezdu. Prostřednictvím tohoto systému a kompresorů V3 Tesla odhaduje, že nabíjecí čas klesne na 15 minut. Nabíjecí systém V3 bude zpočátku k dispozici pouze pro Model 3. Tesla říká, že v blízké budoucnosti se zvýší rychlost nabíjení pro Modely typu S a Model X. Model Y SUV, který má být odhalen příští týden, bude pravděpodobně schopen používat systém, protože sdílí technické prvky se sedanem Modelu 3.

Momentálně se systém testuje pouze v Americe, ale první nabíjecí místa v Evropě a Asii by měly být  k dispozici v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary