Tesla Cybertruck by měla být dnes odhalena

2019-11-21 00:00:00

Šéf Tesly Elon Musk potvrdil novinky na Twitteru začátkem tohoto měsíce a napsal: „Cybertruck představíme 21. listopadu v LA poblíž továrny SpaceX Rocket.“

text: redakce

Musk tak propojil datum s původním filmem Blade Runner, který uvádí stejné datum v úvodních titulkách – a naznačil, že styl vozu byl částečně inspirován filmem. Datum se také časově shoduje s autosalonem v Los Angeles. O pick-upu je známo jen to, co Musk zmiňoval v rozhovorech a na Twitteru. Musk navrhoval vytvoření pick-upu, který by mohl konkurovat na největším trhu s automobily v Americe. Musk již dříve tvrdil, že Cybertruck bude mít podobnou velikost jako Ford F-150. Také naznačil, že základní modely budou dodávány s dvěma motory, které nabídnou pohon všech kol, a prohlásil, že „top“ verze budou mít dosah více než 600 kilometrů.

Pick-upy jsou stále nejprodávanějšími vozidly v Severní Americe, takže tento tah má i finanční smysl. Ford prodal v roce 2018 více než 900 000 nákladních vozidel řady F, což z něj činí nejprodávanější vozidlo v USA. Ford plánuje do roku 2022 uvést na trh elektrickou verzi F-150. Zatímco Cybertruck je považován za životně důležitý pro růst Tesly v Americe, je nepravděpodobné, že bude nabízen celosvětově, a to hlavně kvůli jeho pravděpodobné velikosti a mnohem omezenějšímu trhu s pick-upy.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary