Takhle vypadá nový evropský hatchback Honda Civic

2016-09-16 00:00:00

Honda zveřejnila první fotografie evropské verze nové generace modelu Civic v karoserii hatchback. Na trh zamíří na začátku roku 2017.


text: Dalibor Žák, foto: Honda

Honda již desátou generaci modelu Civic odhalila, ale nejprve jsme mohli vidět sedan a kupé pro americký a asijský trh. Pro Evropu, tedy i pro nás, je určen především hatchback. Ten se bude vyrábět v britském Swindonu, zatímco sedan si budou Američané vyrábět sami pro sebe. Technika obou aut je ale velmi podobná, protože již desátá generace Hondy Civic je globální model stojící na jednotné modulární platformě. Vývoj tak probíhal společně a vlastně se bude auto pro jednotlivé trhy lišit jen v detailech. Pro trh evropský se pak dočká jiného ladění motoru kvůli emisím a jiného nastavení podvozku a brzd. Samozřejmě má evropské auto i jinak provedené přístroje, trochu jiný palubní systém, jiná zrcátka a nárazníky a třeba také jiná světla, vše podle platné legislativy.

Doporučujeme: Test ojetého hatchbacku Honda Civic Type-R

Pod kapotou nového Civicu už nenajdete atmosférický benzinový motor. Ten budou mít jen Američané a zřejmě se dotane i na trh v Rusku a Asii. V Evropě koupíte pouze litrový tříválec s turbem o výkonu okolo 96 kW (130 k) a dvě verze přeplňované benzinové čtyřválcové patnáctistovky. Výkony by měly dosahovat na 110 a 132 kW (150 a 180 koní). Na evropském trhu by to nešlo bez dieselu, čtyřválcová naftová šestnáctistovka bude rovněž k dispozici ve dvou verzích. Oficiálně potvrzeno nic není, ale vypadá to na výkony 77 a 96 kW (105 a 130 k). V základu dostanete manuální šestistupňovou převodovku, za příplatek bude k vybraným motorům bezestupňová převodovka CVT. Zatím to vypadá, že praktické kombi se nevrátí. Místo něj se budou prodávat technicky příbuzné crossovery. Premiéru si nový Civic odbude na autosalonu v Paříži.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary