Světová premiéra: ADAM Rally R2

2013-03-08 00:00:00

Opel se oficiálně vrátil do motoristického sportu s programem ADAM „Cup“ v listopadu roku 2012. Na ženevském autosalonu nyní Opel představuje novou závodní verzi malého  automobilu ADAM Rally R2.


Text a foto: Pavel Foltýn

Speciální komponenty karoserie zesportovní řady Opel OPC, rychloupínače kapoty a víka zavazadlového prostoru či ochranné štíty pod předním a zadním nárazníkem zvýrazňují sportovní charakter tohoto rallyového speciálu. ADAM R2 je poháněn čtyřválcovým motorem ECOTEC 16V o objemu 1,6 l s variabilním časováním ventilů, který v závodní konfiguraci disponuje výkonem asi 136 kW (185 k) a jeho točivý moment vrcholí na hodnotě zhruba 190 Nm. Podvozek je speciálně vyladěný pro asfalt a šotolinu. Brzdová soustava se 4-pístkovými kotoučovými brzdami Brembo na přední nápravě, regulací tlaku brzd zadní nápravy a „fly-off“ hydraulickou ruční brzdou působící na zadní kola zaručuje excelentní zpomalování. 

Kabina speciálu ADAM R2 obsahuje všechny prvky profesionálního závodního automobilu. Výbava zahrnuje integrovanou bezpečnostní strukturu, sportovní sedadla SPARCO Competition (kompatibilní s ochranným systémem řidiče HANS), kokpit s LCD indikátorem zařazeného rychlostního stupně, palubní počítač navigátora MONIT, centrální ovládací panel, lampu na čtení map či integrovaný hasicí systém. Po homologaci bude ADAM R2 špičkovým vozem pro soukromé jezdce startující v národních šampionátech v automobilových soutěžích.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary