Suzuki zaznamenává pokles zisku

2019-07-31 00:00:00

Společnost Suzuki Motor Corp v pondělí oznámila 46,2% pokles provozního zisku za první čtvrtletí, který byl zasažen nižší produkcí doma, a také klesající poptávku v Indii.

text: redakce

Čtvrtá největší japonská automobilka vykázala provozní zisk 62,7 miliard jenů (592 milionů USD) za čtvrtletí duben–červen, což je pokles oproti 116,5 miliardám jenů o rok dříve. Je to také méně než minimum, které očekávali analytici. Ti totiž očekávali minimální provozní zisk o výši 69,09 miliard jenů.

Společnost sice předpovídala, že se v letošním roce prodeje mírně zvýší, ale připustila, že možná upraví své prognózy. Je to hlavně díky zpomalení ekonomického růstu a také kvůli přísnějším emisním normám. Snížení poptávky představuje pro Suzuki velký problém, protože to omezí schopnost investovat a vyvíjet vozidla s nižšími emisemi, které si aktuální trh žádá. Automobilka již dávno uznala, že sama nemůže nést náklady na vývoj elektrických vozidel a aut s vlastním pohonem, a obrátila se na společnost Toyota Motor Corp aby dodala vozidlům Suzuki benzinové hybridní systémy.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary