Suzuki musí reagovat na emisní chybu

2020-01-26 00:00:00

Japonská společnost Suzuki Motor začala spolupracovat s nizozemskými úřady a to kvůli jejich zjištění, že naftová vozidla porušila emisní pravidla země. Na vyšetřování je nutné reagovat do poloviny února.

text: redakce

Nizozemský úřad ve čtvrtek rozhodl, že dieselové modely Suzuki Vitara a Fiat Chrysler Jeep Grand Cherokee porušují emisní pravidla. Modely musí být prověřeny nebo musí čelit zákazu prodeje v celé Evropě. Ve svém prohlášení Suzuki uvedla, že dieselové verze vozidel Vitara a S-Cross používají motory a emisní software dodávaný společností Fiat Chrysler. Nizozemské úřady uvedly, že dotčená vozidla, která se již nevyrábějí, vykazovala vyšší úrovně emisí, než bylo povoleno po aktualizaci softwaru v roce 2017. Další emisní událost se stala začátkem tohoto týdne. Německé úřady prohlásily, že vyšetřují společnost Mitsubishi Motors pro podezření na použití nezákonných zařízení na snižování emisí nainstalovaných v dieselových motorech.

Regulátory na celém světě omezují emisní zařízení používaná v dieselových modelech od doby, kdy společnost Volkswagen v roce 2015 připustila, že k podvádění amerických emisních testů používá nelegální software.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary