SUV Škoda Kodiaq konečně odhaluje svůj interiér

2016-08-30 00:00:00

Škoda opět začíná odhalovat nový model od interiéru. Naživo uvidíme Kodiaq na autosalonu v Paříži, premiéra se pak odehraje na internetu už za dva dny.


text: Dalibor Žák, foto: Škoda

Česká automobilka Škoda zase dělá s novým modelem tajnosti, jako kdyby to bylo kdo ví, co... Ale každý má nějakou obchodní strategii. Na první velké sedmimístné SUV domácí automobilky se čeká už dlouho. Oficiálně byl jeho příchod potvrzen před více než rokem a letos na jaře se během autosalonu v Ženevě představil koncept Škoda VisionS, který vlastně hraje roli předpordukčního exempláře nového modelu. Ten dostal jméno Kodiaq, což zní možná trochu divně, ale i jméno Yeti se nikomu ze začátku moc nezdálo a zdá se, že funguje úplně normálně. Po záplavě drobných upoutávek a více či méně oficiálních úniků informací se nyní konečně na svět dostaly první snímky interiéru nového auta.

Čtěte také: Test ojetého SUV Škoda Yeti

A nejde o fotky konceptu, nýbrž o skutečnou podobu interiéru sériového Kodiaqu. Vidět můžeme charakteristickou škodováckou palubku, která přináší mezi možná až příliš konzervativní škodovky trochu odlišné prvky, ale rozhodně se nic zásadního nemění. Opět se dá čekat tradičně zdařilá ergonomie. Škoda přidává ještě snímek zábavního systému s dotykovým displejem, fotku sklopených zadních sedadel se sedmou řadou a také fotografii kufru, kde jsou naopak složena dvě dodatečná sedadla. Ano, tohle bude oficiálně první sedmimístná škodovka novodobé historie. Ovšem za příplatek. Pokud si objednáte model Kodiaq ve standardním pětimístném provedení, v základní konfiguraci dostanete 720 litrů volného místa v kufru, po sklopení zadních sedadel to bude dokonce 2065 litrů. Premiéru Kodiaqu můžete sledovat 1. září od sedmi hodin večer živě a zdarma na internetu.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary