Ssangyong uvádí na trh nové elektrické SUV

2020-07-19 00:00:00

Jihokorejská automobilka Ssangyong, kterou vlastní Mahindra & Mahindra, vydala další podrobnosti o svém nadcházejícím celo-elektrickém SUV.

text: redakce, just-auto

Nové vozidlo, které bylo vyvíjeno pod kódovým označením E100, je naplánováno na uvedení v Jižní Koreji příští rok. Nové kompaktní SUV poháněné bateriemi se bude prodávat společně s dalšími SUV společnosti, včetně G4 Rexton, Tivoli, Korando a Rexton Sports. Tyto informace přicházejí v době, kdy se automobilka Ssangyong potýká s ekonomickou zrátou a doufá, že nové elektrické vozidlo bude znamenat obrat v jeho tržní výkonnosti poté, co jeho globální prodej klesl o téměř 28 % na 49 387 kusů v první polovině roku 2020 z 68 189 ve stejném období loňského roku. Začátkem letošního roku Ssangyong ohlásil další finanční ztrátu a to přimělo společnost Mahindra & Mahindra aby do společnosti vložila 40 miliard korejských wonů, cca 33 milionů USD.

V červnu oznámila společnost Ssangyong prodej svého hlavního servisního střediska v Soulu, a to místní správcovské společnosti PIA za 147 milionů USD.

 

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary