Spolupráce s DEKRA Automobile a.s. se neuskuteční

2011-11-27 00:00:00

Občanské sdružení „Věci automobilové“ odstupuje od připravované spolupráce se společností DEKRA Automobil a.s.


TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha, 26.listopadu 2011- Občanské sdružení „Věci automobilové“ odstupuje od připravované spolupráce se společností DEKRA Automobil a.s. 

Občanské sdružení Věci automobilové, které se orientuje na problematiku trhu s ojetými vozidly, avizovalo ihned po svém založení spolupráci se společností DEKRA Automobil a.s., která měla podle odborné metodiky hodnotit kvalitu služeb českých autobazarů. Občanské sdružení chtělo kontrolovat především tzv. fiktivní vozy, správnost uváděných cen a míru ochrany zákazníka ve smyslu rizika přetočených tachometrů nebo případných právních vad na vozidle. Na základě průzkumu, realizovaného na panelu společnosti STEM/MARK, se totiž právě tato rizika ukázala jako hlavní problémy na českém trhu ojetých automobilů. Po několika měsících intenzivního vyjednávání a příslibů ze strany společnosti DEKRA Automobile a.s. se však ukázalo, že společnost DEKRA Automobil a.s. není schopna takovou službu v plném rozsahu nabídnout. “Po opětovném prošetření vašich požadavků ke spolupráci s naší společností vám sděluji, že z kapacitních důvodů, tyto požadavky nemůžeme v současnosti ani v horizontu několika měsíců splnit”, píše se v emailové zprávě, kterou Občanské sdružení Věci automobilové obdrželo v minulých dnech od společnosti DEKRA Automobil a.s. 

Občanské sdružení Věci automobilové se tak ocitlo v nepříjemné situaci, neboť právě odborné a nezávislé hodnocení autobazarů považuje Sdružení za jednu z klíčových aktivit ve snaze kultivovat český trh s ojetými automobily. “Spoléhali jsme na prohlášení společnosti DEKRA Automobil a.s., že připraví speciální, odbornou a především nezávislou metodiku hodnocení českých autobazarů, která bude v souladu s výsledky požadavků trhu, resp. s výsledky průzkumu, který jsme realizovali ve spolupráci s agenturou STEM/MARK”, říká Pavel Foltýn, předseda Občanského sdružení Věci automobilové, a pokračuje: “Požadovali jsme proto takovou metodiku, která občanům nabídne perfektní a především odbornou informaci o konkrétních autobazarech. Připravená metodika od společnosti DEKRA Automobil a.s., dá-li se to vůbec metodikou nazvat, však obsahovala hodnotící  parametry jako například: ´telefon přepojen méně než jednou, posekaná tráva kolem plotu, vlajky u vchodu nebo jmenovka na oděvu prodejce´.To jsou ale kritéria, podle kterých se, dle mého názoru, zákazníci nerozhodují a která mají, vzhledem k hodnocení kvality autobazaru, téměř nulovou vypovídající hodnotu”. 

V současné době proto Občanské sdružení Věci automobilové jedná s dalšími subjekty, které se zabývají certifikovanou kontrolní činností, aby avizované testování autobazarů mohlo začít co nejdříve. “Spolupráci však zahájíme pouze s tím  subjektem, který bude schopen, a především ochoten, kontrolovat jednotlivé autobazary podle námi zadaných kritérií. Jestliže totiž chceme kultivovat trh s ojetinami v ČR, nemůžeme akceptovat žádná polovičatá, nebo dokonce úplně zbytečná hodnocení nesmyslných parametrů. Chceme občanům, respektive zákázníkům autobazarů, přinést smysluplnou a užitečnou službu”, říká k současné situaci Foltýn. Občanské sdružení Věci automobilové však již v tuto chvíli nabízí na svých webových stránkách velmi zajímavou službu porovnávání služeb jednotlivých autobazarů v ČR a to na základě 35 hodnotících parametrů. Jedná se o nejobsáhlejší databázi tohoto druhu v České republice. “K dnešnímu dni máme v databázi více než 500 autobazarů a pokrýváme tak většinu obchodníků s ojetými vozy v České republice”, uzavírá Foltýn. 

 

Kontakty pro média:

Občanské sdružení Věci automobilové                                                        

Pavel Foltýn                                                                                       

foltyn@veciautomobilove.cz           

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary