Společnost TÜV NORD Czech, s.r.o. se stala partnerem Občanského sdružení Věci automobilové

2013-01-24 00:00:00

Společnost TÜV NORD Czech, s.r.o. se stala dalším z partnerů  Občanského sdružení Věci automobilové. Jde tak již o čtvrtého aktivního partnera občanského sdružení, který se rozhodl  působit na český trh s ojetými automobily s cílem pozvednout jeho celkovou úroveň.


TISKOVÁ ZPRÁVA

Společnost TÜV NORD Czech, s.r.o. se stala partnerem Občanského sdružení Věci automobilové

 

Praha, 24. ledna, 2013– Společnost TÜV NORD Czech, s.r.o. se stala dalším z partnerů  Občanského sdružení Věci automobilové.  Jde tak již o čtvrtého aktivního partnera občanského sdružení, který se rozhodl  působit na český trh s ojetými automobily s cílem pozvednout jeho celkovou úroveň. Vzájemná spolupráce mezi občanským sdružením Věci automobilové a společností TÜV NORD Czech, s.r.o. bude spočívat především ve vzájemném předávání zkušeností z oboru a také ve zveřejňování informací o certifikaci autobazarů, kterou TÜV NORD Czech spustila počátkem tohoto roku. Společným cílem obou subjektů je dostat český trh s ojetinami na takovou úroveň, jakou nabízí trh ojetin v západní Evropě. 

Občanské sdružení Věci automobilové realizuje své aktivity především na legislativním poli, kdy se například podílelo na úpravách současného znění Novely zákona 56/2001Sb. Sdružení také navrhuje, aby Česká republika přistoupila k evropskému systému EUCARIS a aby byl Registr motorových vozidel přístupný veřejnosti, stejně tak jako například Katastr nemovitostí.  „Jsme velice rádi, že další významný partner podpořil naší snahu o zlepšení podmínek na trhu s ojetými vozidly. Situace na českém trhu ojetin není dobrá a vítáme proto každý subjekt, který to se zlepšením tohoto stavu myslí vážně a přichází s konkrétními aktivitami, které mohou tento stav zlepšit“, říká Pavel Foltýn, předseda Občanského sdružení Věci automobilové a dodává: „Certifikaci autobazarů považujeme za přínosný krok, který by mohl pomoci zkvalitnit český trh s ojetými vozidly“. 

Společnost TÜV NORD Czech, s.r.o. je certifikační společnost, která v lednu 2013 přišla na český trh s auditovanou certifikací prodejců ojetých vozidel. Tato certifikace vychází z norem ISO 9001 a je plně v souladu s evropskými normami a platnou českou legislativou. “Chceme touto certifikací ukázat, že na českém trhu jsou I velmi kvalitní prodejci ojetých vozidel, kteří snesou srovnání s vyspělou konkurencí v západní Evropě”, říká Jan Weinfurt, jednatel společnost TÜV NORD Czech, s.r.o. a pokračuje: “Uvítali jsme proto možnost stát se partnerem Občanského sdružení Věci automobilové, které vnímáme jako aktivní subjekt snažící se o pozitivní změnu na trhu s ojetými vozidly”. 

Občanské sdružení Věci automobilové registruje v současné době zájem několika dalších subjektů o vzájemnou spolupráci. “Jednáme nyní s významnými společnosti z automotive segmentu a věříme, že v brzké době přivítáme dalšího partnera našeho sdružení”, říká Foltýn. 

___________________________________________________________________________

 

Kontakt pro média:

 

Pavel Foltýn

Občanské sdružení Věci automobilové

Na Pankráci 30

140 00   Praha 4

foltyn@veciautomobilove.cz

GSM: 733 565 452

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary