Společnost Tesla v Německu nemůže používat reklamy na autopilota

2020-07-13 00:00:00

Reklamy společnosti Tesla na její asistenční systém Autopilot byly zamítnuty německým soudem, který uvedl, že automobilka uvedla spotřebitele v omyl.

text: redakce

Krajský soud v Mnichově rozhodl, že automobilka již nemůže reklamy v Německu používat, protože nesprávně tvrdila, že vozidla mají „plný potenciál pro autonomní řízení“. Soudci rovněž uvedli, že společnost Tesla nesprávně propagovala, že její automobily by se mohly do konce roku 2019 ve městech samostatně navigovat. Žalobu podalo Středisko ochrany proti nekalé soutěži, německá nezisková organizace financovaná společnostmi a průmyslovými skupinami. Tvrdila, že společnost Tesla slibuje zákazníkům více než poskytuje systém Autopilot. Automobilka se nicméně může proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk již dlouho ukazuje svůj optimistický pohled na možnosti svých aut, a to dokonce i tak daleko, že v roce 2016 začal účtovat zákazníkům tisíce dolarů za funkci „úplného řízení“. O několik let později společnost stále vyžaduje, aby uživatelé jejího systému Autopilot byli připraveni kdykoli převzít řízení. Musk minulý týden uvedl, že se blíží tomu, aby jeho auta byla schopná automatizované jízdy bez nutnosti vstupu řidiče, tzv. Autonomie úrovně 5.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary