Společnost Nissan plánuje možný prodej podílu ve společnosti Mitsubishi Motors

2020-11-15 00:00:00

Společnost Nissan se snaží prodat část nebo celý svůj 34% podíl ve společnosti Mitsubishi uvedla agentura Bloomberg News

text: redakce, Bloomberg, Reuters

Akcie společnosti Nissan vzrostly o 5 % po těchto zprávách. Mitsubishi Motors o 3 %. "Neexistují žádné plány na změnu struktury společnosti Mitsubishi," uvedla mluvčí společnosti Nissan agentuře Reuters v prohlášení zaslaném e-mailem. Mluvčí Mitsubishi řekl totéž a dodal, že společnost bude i nadále spolupracovat v rámci aliance. Automobilka Renault se zatím nevyjádřila. Společnost Nissan, která se snaží zotavit se z poklesu prodejů vyvolaného pandemií, by mohla prodat svůj podíl společnosti skupiny Mitsubishi, jako je Mitsubishi Corp, která již vlastní pětinu společnosti Mitsubishi Motors, uvedl Bloomberg. Taková dohoda by zásadně změnila partnerství vybudované Carlosem Ghosnem, bývalým předsedou aliance, který byl zatčen na základě obvinění z finančního podvodu. Ghosn chtěl úplné sloučení Renaultu a Nissanu, což bylo podle zdrojů agentury Reuters odloženo, protože se společnosti rozhodly vyřešit případné problémy v rámci spojenectví. Pandemie koronaviru však zhoršila problémy a ztížila případné spojenectví.

Společnost Nissan, kterou ze 43 % vlastní Renault, minulý týden snížila prognózu provozních ztrát na rok do března o 28 %, a to zejména díky objednávkám v Číně.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary