Škoda VisionS naznačuje, jak bude vypadat nové SUV

2016-02-02 00:00:00

Mladoboleslavská automobilka přiveze na autosalon do Ženevy koncept sedmimístného SUV, které se bude jmenovat Kodiaq. Jeho vzhled naznačuje koncept VisionS.


text: Dalibor Žák, foto: Škoda

Na autosalonu v Ženevě, který začíná za měsíc, zažije premiéru koncept připravovaného velkého SUV značky Škoda. Už víme, že se produkční verze bude jmenovat Škoda Kodiaq (ano, s Q na konci) a že bude založena na modifikované platformě MQB, kterou bude sdílet s Volkswagenem Tiguan. Výroba bude probíhat v České republice spolu s příbuzným SUV značky Seat. Ačkoli česká automobilka ještě neodhalila některé technické detaily, už víme, že na délku bude mít Škoda VisionS 4,7 metru, široká bude 1,91 metru a vysoká 1,68 metru. To je pořádný kus auta, ale jinak byste dovnitř sedm sedaček dali jen obtížně. Bude to také první novodobá škodovka, které odveze sedm lidí. Ani Octavii Combi, Yetiho nebo Superb Combi jste v sedmimístném uspořádání mít nemohli.

Čtěte také: Test ojetého SUV Škoda Yeti

Design konceptu Škoda VisionS trochu modifikuje zvyklosti nastolené novou generací Škody Superb. Povšimněte si rozděleného předního světla a ostřeji řezané masky, která působí více plasticky. Vidíme ale i již známé prvky. Ovšem u tohoto SUV se očekává trochu jiný design, stejně tak se dočkáme drobných změn u faceliftu Octavie. Škoda chce své modely vizuálně odlišovat a nemají být všechny stejné jako třeba produkty značky Audi nebo Mercedesu, u kterých nikdy nevíte, jestli je to menší základní model nebo vrcholná limuzína. Pokud jde o motory, koncept by jako první Škoda mohl dostat hybridní pohon, ale na ten si v sériové výrobě ještě počkáme. Počítejme s motory 2.0 TSI a 2.0 TDI a také s tím, že základní verze sériového SUV Škoda Kodiaq bude jen s pohonem předních kol.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary