Škoda Vision X je nová studie městského crossoveru

2018-02-01 00:00:00

Škoda představila designovou studii kompaktního městského crossoveru, který poprvé uvidíme na autosalonu v Ženevě na začátku března.


text: Dalibor Žák, foto: Škoda Auto

Letošní autosalon v Ženevě, který začíná 5. března, bude pro českou automobilku Škoda opravdu důležitý. Už jsme se zmínili o tom, že v Ženevě poprvé uvidíme facelift Škody Fabia, druhého nejprodávanějšího modelu na našem trhu. Ovšem vedle Fabie, která se za pár let dočká zcela nové generace na nové platformě, se v Ženevě představí také nová designová studie Škoda Vision X. To je vize kompaktního městského crossoveru, které jsou nyní v Evropě v módě. Pokud jde o techniku, pod povrchem očekáváme modulární platformu MQB, kterou bude mít i příští Fabia a kterou již využívá Volkswagen Polo nebo Seat Ibiza. Se čtyřkolkou asi moc počítat nemusíme, podle všeho se bude jednat pouze o vůz s pohonem předních kol. Podrobnosti o technice ale Škoda nezveřejnila.

Čtěte také: Test ojetého hatchbacku Škoda Fabia RS 1.4 TSI

V interiéru sledovali designéři aktuální trendy a není žádným překvapením, že mu dominuje rozměrný dotykový displej ovládání infotainmentu. Ačkoli se ale jedná o designovou studii a cvičení, drželi se návrháři české značky při zemi a vůz jako by se mohl ihned začít sériově vyrábět. Přesto si musíme na produkci počkat minimálně dva roky. Spíše počítejme s tím, že se produkční model dostane na trh na začátku roku 2020. Automobilka Škoda se také pochlubila, že je pod kapotou studie Vision X hybridní pohon, ale podrobnosti o použitém motoru nebo další parametry nezveřejnila. Více se tedy asi dozvíme až v Ženevě při oficiálním odhalení. Možná vás při pohledu na přední část konceptu napadnou jména některých konkurentů, ale komplikované tvary s rozdělenými světly jsou zřejmě v módě, podobné trendy sleduje třeba Hyundai Kona, Citroën Cactus či Jeep Cherokee.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary