Škoda Octavia RS dostala vyšší výkon a samosvorný diferenciál

2015-02-23 00:00:00

Spekulace o ještě ostřejším modelu Octavia RS byly založeny na pravdě. Je tu skutečně sportovnější Octavia.


Text: Dalibor Žák, foto: Škoda

Automobilka Škoda nevypustila o nové ostřejší Octavii RS příliš mnoho informací, ale to hlavní už teď víme. Novinka se jmenuje Škoda Octavia RS 230 a sází na přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI, který posílil o 10 koní na konečných 230 koní. Díky tomu auto zvládne zrychlit na stovku za 6,7 sekundy, tedy o desetinku rychleji než běžný model. Maximální rychlost je 250 km/h, o 2 km/h vyšší.

Doporučujeme: Nová Škoda Superb se konečně představuje

To nejdůležitější se ale odehrává na přední poháněné nápravě. Zatímco běžná Octavia RS se musí spoléhat na elektronickou kontrolu přibržďování poháněných kol, čímž se supluje funkce uzávěrky diferenciálu, Octavia RS 230 má již poctivý samosvorný diferenciál, který by měl jízdní zážitek posunout mnohem dál. Důležité ale bude, jak Škoda diferenciál nastaví.

Čtěte také: Nová Škoda Fabia III - první test

Nedělejme si iluze, Škoda Octavia RS není svým založením skutečné sportovní auto, ale samosvor by mohl přispět k větší interakci s řidičem a zajímavějšímu jízdnímu projevu. V prodeji se ostřejší Octavia RS objeví v červnu 2015 a čekejte i nárůst ceny. Nechceme ale spekulovat, o kolik bude Octavia RS 230 dražší.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary