Škoda Octavia dostala nová světla a adaptivní podvozek

2016-10-27 00:00:00

Facelift nejprodávanější škodovky přinesl změněnou příď, nové motory pod kapotu a také rozšířenou výbavu. Prodej začne na jaře příští rok.


text: Dalibor Žák, foto: Škoda-Auto

Škoda Octavia je nejprodávanější auto u nás a také je to nejprodávanější model mladoboleslavské značky ve světě. Nyní byl představen jeho facelift, který se poměrně výrazně dotknul předních světlometů. Někomu možná připomenou minulou generaci Mercedesu třídy E. Změny se ale netýkají pouze předních světlometů. Česká automobilka modernizovala motory pod kapotou a poprvé můžete mít adaptivní podvozek DCC s nastavitelnými jízdními režimy. Stiskem tlačítka tak můžete měnit charakteristiku tlumičů, posilovače řízení, automatické převodovky DSG a motoru mezi režimy Comfort, Normal a Sport. Palubní počítač umožní i individuální nastavení. Rozšířila se i bezpečnostní a asistenční výbava a můžete si připlatit třeba za systém pomáhající s couváním s přívěsem. Ten Octavia přebírá od velkých Volkswagenů.

Pod kapotou bude k dispozici pět benzinových motorů a čtyři naftové pohonné jednotky. Benzín začíná u litrového tříválce a u výkonu 63 kW (86 k), silnější provedení tříválce 1.0 TSI má výkon 85 kW (115 k). Nechybí motory 1.4 TSI a 1.8 TSI (132 kW/180 k). Počítá se samozřejmě i s verzí RS, která dostane motor 2.0 TSI a 2.0 TDI. Prozatím nejsilnějším motorem je naftový dvoulitr TDI o výkonu 135 kW (184 k). Ten můžete mít i s pohonem 4x4, čtyřkolka půjde objednat i k motoru 1.8 TSI. Facelift se postupně rozšíří i na model Scout a samozřejmě i na RS. Prozatím se ale představuje jen u liftbacku a kombi. Všechny základní atributy třetí generace Škody Octavia zůstávají zachovány včetně zavazadlového prostoru s kapacitou až 1740 litrů v případě Combi.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary