Škoda Fabia přišla během faceliftu o turbodiesel 1.4 TDI

2018-02-09 00:00:00

S naftovým motorem už novou Fabii nekoupíte, navíc pod kapotu se dostal filtr pevných částic i k přeplňovaným benzinovým motorům TSI.


text: Dalibor Žák, foto: Škoda Auto

Na autosalonu v Ženevě se představí facelift Škody Fabia, který si můžete prohlédnout na prvních fotkách v přiložené galerii. Zásadní změny se nedějí, ale můžete si všimnout nových předních světel, jinak tvarovaných nárazníků a ještě pár dalších detailů. Škoda rozšířila u Fabie bezpečnostní výbavu a nechybí třeba sledování mrtvého úhlu v zrcátkách a nově dostane Fabia i USB konektory vzadu, které mohou sloužit jako nabíječka na mobil nebo tablet či jakékoli jiné podobné zařízení. Škoda Fabia také může mít diodová přední a zadní světla, nově lze objednat dokonce 18" kola a v nabídce bude více barevných kombinací. Nové budou i potahy v interiéru a rozšíří se funkce palubního zábavního systému. Hodně se toto ale děje také pod kapotou.

Čtěte také: Test ojetého kombi Škoda Fabia III 1.2 TSI

Z nabídky zmizí tříválcové naftové motory 1.4 TDI. Faceliftovanou Fabii tak koupíte už jedině s benzinovým tříválcem o objemu 1,0 l a to buď přeplňovaným 1.0 TSI o výkonu 70 nebo 81 kW či atmosférickým 1.0 MPI o výkonu 44 nebo 55 kW. Přeplňovaná jednotka má navíc nově filtr pevných částic, což je ze servisního hlediska jistě velice důležitá informace. Až se chce člověku nostalgicky zavzpomínat, kde jsou ty časy velice dobrého a vlastně docela jednoduchého motoru 1.2 TSI se čtyřmi válci... Tříválec TSI v silnějším provedení lze opět kombinovat s automatem 7DSG, standardem je ale pětistupňová manuální převodovka. Ceny zveřejní Škoda po autosalonu v Ženevě, do prodeje se dostane omlazená Fabia během několika týdnů.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary