Škoda Citigo má za sebou facelift. Nový je hlavně interiér

2017-02-09 00:00:00

Nejmenší škodovka prodělala omlazovací proceduru. V rámci faceliftu se modernizoval především interiér, motory jsou stejné.


text: Dalibor Žák, foto: Škoda Auto

Škoda Citigo prodělala facelift, který se představí na autosalonu v Ženevě. Nic zásadního se na konstrukci nejmenší a nejlevnější škodovky nemění, přesto by potenciální zákazníky mohlo pár věcí zajímat. Nová jsou přední světla, mlhovky, tvar masky chladiče a kapota. A upravena byla i grafika zadních světel. Ovšem z osvětlení je největší novinkou tzv. corner funkce předních mlhovek, které řidiči přisvítí do zatáčky. Je to drobnost, ale ve špatně osvětlených prostorách je to docela užitečná funkce. Automobilka také zapracovala na interiéru a vtipným detailem je třeba možnost připlatit si za originální deštník pod sedadlem spolujezdce. Důležitější ale bude modernizovaný zábavní systém a infotainment s novou grafikou displeje, novými funkcemi a rozšířenou konektivitou.

Čtěte také: Test ojetého hatchbacku Škoda Citigo 1.0 MPI

Škoda Citigo už mohla mít plně automatickou klimatizaci dříve, ale i displej jejího nastavení má nový design a nové jsou i palubní přístroje, u kterých si může zákazník vybrat se dvou provedení. Pokud jde o motory, nic zásadního se na Škodě Citigo nemění a bohužel v rámci faceliftu nepřišel silnější přeplňovaný motor 1.0 TSI, který má od faceliftu třeba příbuzný Volkswagen Up!. Litrový tříválec 1.0 MPI s atmosférickým sáním tak má nadále výkon 44 kW (60 k) v základním provedení, případně si můžete připatit za silnější 55 kW (75 k) verzi. Obě mají shodný točivý moment 95 Nm, nastavení se liší až od 4000 ot./min. V nabídce zůstává i verze na G-Tec na CNG s výkoenm 50 kW (68 k). Standardem je pětistupňový manuál, ale Citigo můžete mít i s robotizovaným automatem.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary