SEAT IBX - koncept městského SUV

2011-03-08 00:00:00

SEAT odhalil na prvním novinářském dni Ženevského autosalonu ve světové premiéře nový koncept IBX se kterým vzbudil nebývalý zájem u odborné veřejnosti.


Text: Pavel Foltýn, foto: SEAT

Studie IBX je městské SUV s pokrokovým hybridním pohonem, které ukazuje, jak by mohla pokračovat evoluce vývoje nového designérského stylu značky SEAT. Před 12 měsíci, rovněž na Ženevském autosalonu, představil SEAT koncept kompaktního sportovního kupé IBE, na němž poprvé ukázal nový styl budoucího designu připravovaných vozů španělské značky. Letošní ženevská světová premiéra konceptu IBX dle automobilky dokazuje, že nové pojetí designu značky SEAT může úspěšně nabývat rozmanitých podob, neboť propůjčuje výrazné a charakteristické tvary jak sportovnímu kupé, tak i podstatně většímu a robustnějšímu konceptu IBX. Stejně jako IBE je tedy i koncept IBX jasnou indikací DNA designu, s nímž přijdou na trh budoucí sériově vyráběné modely SEAT. 

James Muir, prezident společnosti SEAT S.A., na tiskové konferenci v Ženevě prohlásil: „IBX názorně ukazuje, že nový designérský jazyk značky SEAT dosahuje stejně dobrého výsledku jak u městského SUV, tak u kompaktního sportovního kupé. Můžete zřetelně vidět, že IBX je v blízkém příbuzenském vztahu s IBE. A stejně jako IBE byl i koncept IBX navržen s ohledem na použití nejmodernějšího hybridního poháněcího ústrojí.“

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary