SEAT Alhambra 4WD vstupuje na český trh

2011-06-28 00:00:00

Model Alhambra s trvalým pohonem všech čtyř kol je v prodeji za ceny začínající na částce 766.900,-Kč za verzi Reference. Lépe vybavený model Style pak přijde na 843.900,-Kč.


Pavel Foltýn; SEAT

Pohon všech kol se dodává v kombinaci s motorem 2.0 TDI o výkonu 103 kW/140 k a šestistupňovou mechanickou převodovkou. Předností této kombinace jsou skvělé provozní vlastnosti a vysoká hospodárnost. Nejvyšší rychlosti je 191 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 11,4 s. Alhambra 4WD je hvězdou mezi konkurencí také svou mimořádně dobrou spotřebou paliva, neboť průměrně spotřebuje pouhých 6,0 litru nafty na 100 kilometrů. Modelovou řadu Alhambra rozšiřuje také hospodárná základní verze poháněná novým motorem 2.0 TDI o výkonu 85 kW/115 k. Maximální točivý moment 280 N.m je zárukou kultivovaného výkonu a úrovně hospodárnosti, která nemá v kategorii MPV obdoby, neboť průměrná spotřeba paliva je pouhých 5,5 litru na 100 kilometrů, což odpovídá emisím CO2 ve výši 143 gramů na kilometr. 

Nová Alhambra kombinuje vysokou užitnou hodnotu se sportovním charakterem v typickém stylu značky SEAT. Její podvozek a výbava ze jsou k dispozici s výběrem motorů, které kombinují výkon s mimořádnou účinností. Motory 2.0 TDI s výkonem 103 kW/140 k a šestistupňovou mechanickou převodovkou, resp. s výkonem 85 kW/115 k v novém základním provedení, spotřebují pouze 5,5 litru nafty na 100 kilometrů, což odpovídá hodnotě emisí CO2 143 gramů na km. Na zádi těchto modelů Alhambra je umístěno logo „e Ecomotive“, které značka SEAT používá pro modely s extrémně nízkými emisemi. Také ostatní varianty Alhambry se mohou pochlubit působivými hodnotami spotřeby paliva a emisí. Navíc jsou vybaveny automatickým systémem Start/Stop a rekuperací kinetické energie, které jsou součástí paketu SEAT pro hospodárný provoz. Díky tomu nesou označení „Ecomotive“. 

„Klíčovými slovy pro naši novou Alhambru jsou inovace a inteligence. Udělali jsme obrovský krok kupředu z hlediska užitné hodnoty a v oblastech dynamiky a bezpečnosti,“ prohlásil James Muir, prezident společnosti SEAT, S.A. „Její mimořádná koncepce kombinuje nejvyšší úroveň funkčnosti a nejmodernější techniku s excelentními standardy kvality a řemeslného zpracování. A samozřejmě by to nebyl SEAT, kdyby také nepředstavovala vynikající poměr ceny a výkonu.“

Rozměry

S délkou 4,85 metru je nová Alhambra o 22 centimetrů delší než předchůdce. Také v šířce má o 9 centimetrů navíc
(nyní 1,90 metru). Tyto rozměry umožnily vytvořit vnitřní prostor, v němž se usadí dospělé osoby i na sedadlech ve třetí řadě. Dlouhé posuvné dveře, které mohou mít ve výbavové linii Style elektrické ovládání, umožňují snadný přístup ke všem sedadlům. Zavazadlový prostor má po sklopení druhé řady sedadel maximální objem 2430 litrů, tedy téměř 2,5 metru krychlových. 

Technika a výbava

SEAT nabízí pro novou Alhambru širokou škálu inovativních systémů, některé z nich na přání. Mezi ně patří například adaptivní bi-xenonové světlomety s funkcí odbočovacích světel a asistentem ztlumení dálkových světel. Další novinkou je parkovací asistent s automatickým řízením, který umožňuje pohodlné parkování na podélná i příčná parkovací místa s minimálním prostorem. Aktivní účast řidiče na parkovacím manévru je samozřejmě stále ještě nezbytná. Třízónová automatická klimatizace Climatronic zaručuje udržování příjemné teploty pro všechny cestující bez ohledu na to, kde sedí. SEAT Alhambra je k dispozici ve dvou výbavových liniích Reference a Style, přičemž již provedení Reference nabízí bohatou výbavu. Rozsáhlý bezpečnostní paket obsahuje sedm airbagů, včetně kolenního pro řidiče, dětské pojistky pro zadní dveře a stabilizační systém ESP včetně funkce pro stabilizaci přívěsu a sledování tlaku vzduchu v pneumatikách. 

Motory

Pod atraktivním zevnějškem Alhambry se ukrývá zcela nově vyvinutá technika nejvyšší úrovně. Příkladem je paleta nabízených motorů, která nyní zahrnuje dva motory TSI a tři motory TDI s přímým vstřikováním a přeplňováním. Motory TSI poskytují nejvyšší výkon 110 kW/150 k a 147 kW/200 k, zatímco jednotky TDI nabízí 85 kW/115 k, 103 kW/140 k a 125 kW/170 k. Všechny modely mají pohon předních kol – výjimkou je verze s motorem o výkonu 103 kW/140 k, která je k dispozici také v provedení 4WD – a vyznačují se vysokou dynamikou a mimořádně kultivovaným projevem. 

Funkce Start/Stop a rekuperace kinetické energie, komponenty z technického programu Ecomotive, se montují standardně se všemi nabízenými motory (kromě jednotky o výkonu 147 kW/200 k) a přispívají k mimořádné hospodárnosti nového víceúčelového vozu značky SEAT. Alhambra 2.0 TDI s výkony 85 kW/115 k a 103 kW/140 k stanovuje nová měřítka ve svém segmentu průměrnou spotřebou 5,5 litru na 100 km a emisemi CO2 pouhých 143 gramů na kilometr. Jednotky TDI jsou navíc vybaveny katalyzátorem SCR (Selective Catalytic Reduction), díky němuž se řadí mezi nejčistější vznětové motory na světě. Na přání dodávaná dvouspojková převodovka DSG – sériově se dodává v kombinaci s motorem 2.0 TSI – řadí neuvěřitelně rychle a plynule. Podobně jako motory nabízí technicky vyspělá převodovka DSG dokonalou kombinaci sportovního výkonu, komfortu a účinnosti.

 

 

 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary