Renault Sherpa - francouzský Hummer ?

2012-01-19 00:00:00

Renault Sherpa, vozidlo s bezkonkurenční průchodností terénem, je nyní společností Renault Trucks nabízeno ve třech civilních verzích, připravených splnit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků v Rusku, v Africe a na Středním východě.


Pavel Foltýn

Premiéra vozidla na rallye Dakar v roce 2009 se stala senzací. Svou reputaci pak nový model stvrdil během expedice Cape to Cape, dlouhé 30 000 kilometrů. Již od vzniku prvního civilního provedení vozidla Sherpa v roce 2009 se společnost Renault Trucks touto myšlenkou zabývala. Sherpa Light, vozidlo stojící v půli cesty mezi modelem 4x4 a kamionem, byl původně vyvinut divizí Renault Trucks Défense pro taktické a logistické vojenské operace. Díky jeho výborné průchodnosti terénem a schopnosti přepravit za všech okolností jakýkoli náklad na jakékoli místo jeho využití dalece přesahuje rámec vojenských operací. Dosazením karoserie vyvinuté speciálně pro závody v rallye umožnila společnost Renault Trucks modelu Sherpa získat jeho první civilní zkušenosti a to během expedice Cape to Cape,  dlouhé 30 000 km, a poté každoročně znovu v průběhu konání rallye Dakar.

Je to Hummer, není to Hummer ? Není, ale výkony vozidla nenechaly nikoho lhostejným: jeho impozantní rozměry, výjimečná úroveň průchodnosti terénem, robustnost za každých okolností a schopnost převozu objemného nákladu činí z tohoto atypického vozidla spolehlivého spojence tváří v tvář i těm nejsložitějším podmínkám. Renault Sherpa ve třech civilních verzích, dostupných od nynějška v Rusku, na Středním východě a v Africe, představuje spolehlivé vozidlo do extrémních podmínek, které je po boku dalších vozidel Stavební řady značky Renault Trucks připraveno splnit požadavky nejnáročnějších zákazníků. Společnost Renault Trucks uvádí na trh tři nové modely Sherpa navržené na základě konstrukce vozidla Sherpa Light, vyvinutého divizí Renault Trucks Défense:

  • Sherpa Light Scout: se 4 sedadly, komfortní výbavou a velikostí interiéru více než 5,5 m3 je vozidlo Sherpa Scout určeno zejména pro amatérské milovníky závodů, rallye, nebo jiných extrémních sportů, jakož i pro přepravu osob během akcí pořádaných v obtížně přístupném prostředí.

 

  • Sherpa Carrier: v konfiguraci podvozek s kabinou nebo jako sklápěč, valník atd.,  umožňuje  převoz až 3,8 t materiálu nebo zboží za jakýchkoli podmínek. Vozidlo může být na obtížně přístupných staveništích využíváno jako ideální doprovodné vozidlo pro typ Kerax nebo jako vozidlo asistenční či pohotovostní služby v odlehlých oblastech.

 

  • Sherpa Station Wagon: díky své kompletně obrněné karoserii je model Sherpa Station Wagon určen pro plnění úkolů v politicky nestabilních oblastech. Se 7 m3 chráněného vnitřního prostoru a užitečným zatížením 1,5 t může sloužit jako spolehlivý prostředek pro bezpečnou přepravu peněz, materiálů či osob.

 

Každá verze může být vybavena řadou dalších komfortních prvků (klimatizace, nezávislé topení, řízení vpravo), navigačními a komunikačními prvky (rádio, GPS), prvky pro zajištění mobility (systém proměnlivého tlaku v pneumatikách, startování při nízkých teplotách, naviják) či ochrannými prvky (pancéřování, pneumatiky Run Flat s možností dojezdu po defektu).

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary