Renault se rozhodl vzkřísit klasické modely 4 a 5

2021-01-10 00:00:00

Renault v rámci odvážného plánu, který má podle zpráv představit nový šéf Luca de Meo, představí řadu svých klasických modelů jako elektromobily.

text: redakce, Reuters, Autocar

Bývalý šéf Seatu de Meo se dostal v loňském roce na vrchol ve francouzském gigantu. Pracoval na novém obchodním plánu na podporu prodeje a přemístění firmy, který začal loni v září odhalením významné vnitřní restrukturalizace. De Meo je nyní připraven představit další fázi svého plánu, který je označován jako „Renaulution“. Agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje uvádí, že plán společnosti se zaměří na budoucí produktové řady a bude zahrnovat oživení nejméně dvou klasických modelů. Zahrne to elektrickou inovaci modelu 4L založenou na městském automobilu, který byl původně uveden na trh v 60. letech jako soupeř s Mini a Fiatem 500. Elektrická verze Renaultu 5, která byla původně nabízená ve dvou generacích od roku 1972, dokud nebyla nahrazena modelem Clio v roce 1996, má být také údajně odhalena.

Nebyly však poskytnuty žádné další podrobnosti o modelech, ale mohly by potenciálně sdílet platformu se stávajícím elektrickým vozem Zoe nebo použít novou elektrickou platformu Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance CMF-EV, kterou Renault použije až pro nadcházející produkční verzi modelu Megane eVision.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary