Renault by mohl zavřít některé své továrny

2020-05-20 00:00:00

Podle zpráv francouzských médií se Renault chystá uzavřít čtyři továrny po celé Francii, včetně továrny Alpine v Dieppe. Auto-moto průmyslem se také nesou zprávy, že některé model Renault zcela vyřadí.

text: redakce, Reuters

Uzavření, která byla poprvé zveřejněna v týdeníku Le Canard Enchaîné, jsou klíčovou součástí plánu restrukturalizace francouzské společnosti se záměrem snížit fixní náklady o 2 miliardy EUR. Zprávy naznačují, že továrna Dieppe, které vyrábí sportovní vůz Alpine A110, je v „první linii“, spolu s továrnou na náhradní díly Choisy-le-Roi na okraji Paříže a továrnou na motory a převodovky Fonderie de Bretagne poblíž Lorientu. Závod Dieppe byl v roce 2017 přepracován a byla do něj vložena investice 36 milionů EUR, a to hlavně na výrobu modelu A110 spolu s modelem Clio předchozí generace. Toto specializované pracoviště zaměstnává 150 lidí. Poptávka po A110 výrazně poklesla v prvním čtvrtletí roku 2020, přičemž v Evropě bylo v únoru zaregistrováno pouze 61 kusů. Jeho budoucnost je proto nejistá. Uzavření závodu je však jen začátek. Až pět modelů by se mohlo přestat aktualizovat v klasických cyklech. Jednalo by se o modely Mégane hatchback, Koleos a Talisman. Tyto tři by se připojily k dříve ohlášeným MPV Espace a Scénic.

Společnost Reuters však oznámila, že Renault zajistil půjčku ve výši 5 miliard EUR, která jí pomůže vyrovnat se s poklesem poptávky a sníženou výrobou v důsledku pandemie koronaviru. Není jasné, zda tato půjčka změní plány restrukturalizace firmy, které mají být oznámeny na konci měsíce.

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary