Porsche Macan Turbo je s paketem Performance ještě rychlejší

2016-09-05 00:00:00

SUV Porsche Macan ve vrcholné verzi Turbo má nyní v nabídce i paket Performance. Zvýší výkon tak, že ujede i modelu 911.


text: Dalibor Žák; foto: Porsche

Asi víte, že má Porsche v nabídce už dvě SUV. K již zavedenému modelu Cayenne se nedávno přidal menší model Macan. Ten hraje roli přeci jen trochu dynamicky zaměřeného auta a na nějakých terénních schopnostech si moc nezakládá. Na vrcholu nabídky je prozatím model Porsche Macan Turbo, který pohání dvěma turby přeplňovaný šestiválec 3,6 l. Jeho výkon je 294 kW (400 k) a točivý moment má hodnotu 550 Nm. S akcelerací z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy a nejvyšší rychlostí 266 km/h asi nelze tohle auto označit za pomalé. Ale pokud je vám i to málo, můžete si nyní přikoupit paket Performance. Není to žádný šílený tuning, ale oficiální úprava motoru. A navíc k tomu dostanete lepší brzdy a populární paket Sport Chrono.

Čtěte také: Test Porsche Cayenne GTS - Auto bez hendikepu

Paket Performance se pro model Porsche Macan Turbo vyznačuje především silnějším motorem. Výkon vzrostl o 29,5 kW na celkových 323,5 kW (440 k) a nejvyšší točivý moment se zvedl až na 600 Nm. Navíc paket Sport Chrono umožňuje rychlejší řazení a akceleraci, takže se celkově zrychlení z 0 na 100 km/h vylepšilo na 4,4 sekundy. To je dokonce lepší hodnota, než jakou disponuje standardní Porsche 911 s manuálem. Maximální rychlost se zlepšila na 272 km/h. Paket Performance ale přináší ještě několik drobných modifikací interiéru a exteriéru a dokonce dostanete i větší brzdy vpředu (vrtané kotouče jsou o 30 mm širší a svírají je šestipístkové třmeny) a snížený podvozek. Českou cenu ještě neznáme, ale po přepočtu z té německé by mohl stát Macan Turbo s paketem Performance okolo 2 420 000 korun.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary