Porsche 718 Cayman přichází s přeplňovaným čtyřválcem

2016-04-25 00:00:00

Downsizing se dotkl i základní modelové řady automobilky Porsche. Čtyřválec se nyní nastěhoval i do modernizovaného Caymanu.


text: Dalibor Žák, foto: Porsche

Rozsáhlá modernizace se dotkla základní modelové řady automobilky Porsche. Po roadsteru Porsche 718 Boxster nyní přichází uzavřené kupé Porsche 718 Cayman. Mění se i cenová politika této modelové řady. Zatímco dříve byl Boxster levnější (ale také slabší) než Cayman, nyní mají oba modely stejné výkonové parametry a uzavřené kupé Cayman je nyní levnější než Boxster, stejně jako je tomu u kupé a kabrioletu modelové řady Porsche 911. Jakkoli základní koncepce pohonu zůstává stejná, tedy motor je umístěn uprostřed a pohání zadní kola, právě kolem pohonné jednotky se bude točit nejvíce diskusí. Porsche totiž vyměnilo atmosférické šestiválce za nové přeplňované čtyřválce. Nový motor má opět protiběžné písty a slibuje nižší tabulkovou spotřebu i emise při vyšším výkonu i točivém momentu.

Čtěte také: Test Porsche 911 Carrera 4 GTS

Porsche 718 Cayman může mít buď čtyřválec 2,0 l o výkonu 221 kW (300 k) a točivém momentu 380 Nm, nebo čtyřválec 2,5 l o výkonu 257 kW (350 k) a točivém momentu 420 Nm. V základu mají oba motory klasickou manuální převodovku, ale Porsche nabízí za příplatek i dvouspojkovou převodovku PDK, se kterou bude mít nový Cayman rychlejší akceleraci. Jinak se toho od modelové řady 718 Boxster moc nemění samozřejmě s tím rozdílem, že Cayman je uzavřené kupé. Dočkal se také trochu jiného naladění podvozku. Pokud jde o ceny, tak Porsche 718 Cayman se v Německu prodává v přepočtu za necelých 1 400 000 korun, silnější provedení Cayman S bude o zhruba 340 000 korun dražší. Na české ceny si ale musíme ještě počkat. Vůz je možné nyní objednávat a první dodávky zákazníkům začnou v září tohoto roku.

Související stránky

Související stránky

Fotogalerie

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary