Peugeot 908 HYbrid4 - světová premiéra

2011-03-07 00:00:00

Nový Peugeot 908, který byl představen letos v únoru, se na ženevském autosalonu představuje v hybridní verzi. A pro rok 2011 má velice ambiciózní cíle


Text: Pavel Foltýn, foto: Peugeot

Letošní ženevský autosalon se stal platformou ke světové premiéře modelu 908 ve finální hybridní verzi. Od roku 2008, kdy tým Peugeot Sport představil v Silverstone demonstrační hybridní vůz, nepřestal na této technologii dál pracovat, vždy v úzké spolupráci s inženýry skupiny PSA. 908 HYbrid4 používá systém založený na principu rekuperace kinetické energie vozu při brzdění a jejího využití při rozjíždění. Využití této energie značně zlepšuje výkon pohonné jednotky. Systém zajišťuje během několika vteřin, kdy je energie opětovně využita, zvýšení výkonu o 60 kW (80 k). Rekuperovaná energie (500 kJ mezi 2 fázemi brzdění) uložená v lithium-iontových bateriích je při akceleraci automaticky dodávána zadním kolům (bez funkce „push to pass“). Elektrický režim se bude moci používat jen v boxech a bude použit pro homologaci vozu.

Poté, co tým Peugeot Sport představil vůz 908 Hybrid4 v bílé verzi ve světové premiéře na ženevském autosalonu, má nyní nový cíl: zúčastnit se 24. dubna v Le Mans oficiálního testování na závod 24 hodin Le Mans. Dosažení tohoto cíle však bude záviset jak na průběhu přípravy nového Peugeotu 908 na závod 24 hodin Le Mans, tak na výsledku prvních testovacích jízd vozu 908 HYbrid4, které proběhnou na konci letošního března.

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary