Peugeot 508 RXH přichází na český trh

2012-05-16 00:00:00

Peugeot představil českým novinářům další novinku - hybridní diesel Peugeot 508 RXH. Novinka nabídne kumulovaný výkon 200koní (163+37), pohon 4x4 a velmi bohatou výbavu za cenu 995.000,-Kč.


Text a foto: Pavel Foltýn

Model Peugeot 508 RXH byl veřejnosti představen v září loňského roku na frankfurtském autosalonu. V těchto dnech přichází na český trh a bude jistě zajímavé, jak jej zákazníci přijmou. Hybridy totiž ještě pořád nemají v našich končinách na růžích ustláno a jejich relativně vysoká pořizovací cena není státem nijak kompenzována. Majitel takového vozu tak neušetří ani na povinném ručení, dálniční známce nebo třeba na silniční dani. Je tedy otázkou, zda se investice navýšená cca o 200 tisíc korun, v porovnání se standardním modelem Peugeot 508 SW ve srovnatelné výbavě, vyplatí. Ať tak či onak, automobilka Peugeot si zaslouží pochvalu za odvážný a inovátorský krok, který i sama považuje spíše za investici do budoucna. Až čas a náš brzký redakční test této novinky ukáže, jak významná investice to byla.

Hybridní převodové ústrojí kombinuje elektrické a spalovací motory. Peugeot se v první fázi logicky spolehnul na uznávané know-how skupiny PSA Peugeot Citroën na poli dieselových motorů s technologií HDi FAP. Dieselové HDi motory, které jsou termodynamicky účinnější než benzinové motory, vykazují výjimečné výsledky a při stejném zdvihovém objemu je jejich spotřeba o přibližně 30 % nižší, proto představují na straně spalovacích motorů jasně nejlepší řešení. V budoucnosti a na trzích s malým odbytem dieselových motorů bude moci za základ hybridizace typu HYbrid4 sloužit i benzinový spalovací motor. Historicky má Peugeot v oblasti elektrických vozů bohaté zkušenosti. Model 106 Electric, nabízený v letech 1995 - 2003, zůstává doposud nejprodávanějším vozem s nulovými emisemi na světě (Skupina PSA Peugeot Citroën vyrobila celkem téměř 10 000 elektrických vozů, a stala se tak na tomto poli průkopníkem). Na jeho úspěch navazuje i Peugeot i0n, první vůz se 100 % elektrickým pohonem nejnovější generace, který Peugeot na trh uvedl na konci roku 2010.

 

 

Související stránky

Související stránky

Vyhledat ohodnocený autobazar

Námi ohodnocené autobazary

další autobazary